Naga Markets

Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoPiątkowy poranek przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Mimo, że przed południem nie poznaliśmy zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata, to jednak zmienność na notowaniach niektórych z popularnych walut była całkiem spora. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w piątek, 16 października 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8942 zł 16.10.2020, godzina 12:30
Kurs euro EURPLN 4,5644 zł 16.10.2020, godzina 12:30
Kurs funta GBPPLN 5,0411 zł 16.10.2020, godzina 12:30
Kurs franka CHFPLN 4,2590 zł 16.10.2020, godzina 12:30

Kurs euro wzrósł o ponad 15 groszy

Kurs euro wzrósł w piątek przed południem o ponad 1 grosz. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że skrajnym momencie zyskiwał on ponad 5 groszy, co powiększało zasięg trwającej od wtorku aprecjacji do niemal 15 gr. Na uwagę zasługuje także to, że tendencja ta rozpoczęła się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,4570 zł i mierzenia 61,8 proc. korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu wzrostowego. Wskutek późniejszych wzrostów rynek pokonał już techniczny opór w wysokości 4,5150 zł i dotarł do kolejnego w rejonie 4,60 zł. Jeżeli i ta strefa zostanie trwale pokonana, kurs euro mógłby znaleźć się na najwyższym poziomie od marca 2009 roku.Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o ponad 11 groszy

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł w piątek przed południem o niespełna 1 grosz, powiększając tym samym zasięg trwającej od wtorku aprecjacji do ponad 11 groszy. Warto zwrócić uwagę, że tendencja ta rozpoczęła się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,1550 zł i mierzenia 50 proc. korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu wzrostowego. Wskutek późniejszych wzrostów rynek dotarł w okolice technicznego oporu w wysokości 4,2480 zł. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale pokonana, kurs franka mógłby wzrosnąć docelowo nawet do 4,35 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o ponad 15 groszy

Kurs funta wzrósł w piątek przed południem o ponad 2 grosze. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że skrajnym momencie zyskiwał on niemal 6 groszy, co powiększało zasięg trwającej od ubiegłego piątku aprecjacji do ponad 18 gr. Na uwagę zasługuje także to, że tendencja ta rozpoczęła się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,91 zł. Jeżeli zatem aprecjacja szterlinga będzie kontynuowana, kurs funta mógłby wzrosnąć do 5,1250 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o ponad 12 groszy

Kurs dolara wzrósł w piątek przed południem o niespełna 1 grosz, powiększając tym samym zasięg trwającej od wtorku aprecjacji do ponad 12 groszy. Warto zwrócić uwagę, że tendencja ta rozpoczęła się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 3,78 zł. Jeżeli zatem aprecjacja amerykańskiej waluty będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby wzrosnąć do 3,9330 zł, bądź nawet do 4 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingViewŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułZarząd Work Service rozpocznie konsultacje z RN ws. podwyższenia kapitału
Następny artykułBitcoin za 1 mln USD już w 2025 r. – mówi Raoul Pal
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here