Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoŚrodowe przedpołudnie przebiegało na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. W tym czasie nie poznaliśmy bowiem ani jednej istotnej publikacji makroekonomicznej mogącej przyczynić się do powstania większej zmienności na notowaniach którejś z popularnych walut. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w środę, 26 sierpnia 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7293 zł 26.08.2020, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,4063 zł 26.08.2020, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 4,9021 zł 26.08.2020, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,1011 zł 26.08.2020, godzina 12:00

Kurs euro wzrósł o ponad 3 grosze

Kurs euro osunął się od lipcowych szczytów o ponad 12 groszy. Spadki te zatrzymały się dopiero w okolicy 4,3760 zł, a więc dokładnie w tym samym miejscu, gdzie z początkim czerwca zatrzymała się majowa wyprzedaż wspólnej waluty. To właśnie w okolicy tego wsparcia przed tygodniem pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu kurs euro wzrósł o ponad 3 grosze. Jeżeli jednak aprecjacja ta będzie kontynuowana, mógłby on dotrzeć do 4,4250 zł, bądź nawet 4,4380 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o niemal 6 groszy

Kurs franka szwajcarskiego osunął się między 10 a 28 lipca o niemal 17 groszy. Spadki te zatrzymały się dopiero w okolicy 4,06 zł. Od tego czasu CHF utrzymuje się w trendzie horyzontalnym między wspomnianym wsparciem a oporem w wysokości 4,11 zł.

Wskutek trwających od tygodnia wzrostów zapoczątkowanych odrzuceniem dolnego ograniczenia konsolidacji, kurs franka wzrósł o blisko 6 groszy docierając w ten sposób w okolice górnego ograniczenia formacji.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o niemal 7 groszy

Kurs funta porusza się od 29 lipca br. w trendzie horyzontalnym między 4,8550 zł a 4,9115 zł. Wskutek trwających od tygodnia wzrostów, GBP dotarł w okolice górnego ograniczenia tej konsolidacji. Jeżeli jednak opór ten zostanie trwale pokonany, kurs funta mógłby wzrosnąć nawet do 4,99 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o niemal 7 groszy

Kurs dolara od drugiej połowy czerwca br. do 18 sierpnia br. o niemal 65 groszy. Tak znaczna deprecjacja sprawiła, że kurs dolara znalazł się przez moment na najniższym poziomie od września 2018 roku.

Dokładnie tydzień temu pojawiła się jednak reakcja popytowa. Od środy kurs dolara wzrósł o niemal 7 groszy. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że od pewnego czasu utrzymuje się on w obrębie formacji kanału zniżkującego, co w znacznym stopniu może ograniczać potencjał do dalszych wzrostów USD.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs rubela traci mimo wzrostów ropy
Następny artykułBiomed Lublin i lek z osocza. Komentuje Krzysztof Kopeć ze Związku Farmaceutycznego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here