Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. Na szczególną uwagę zasługiwał przede wszystkim opublikowany już o poranku raport. dot. sprzedaży detalicznej z Wielkiej Brytanii, z którego wynika, iż jej wartość wzrosła w maju br. w stosunku do kwietnia br. aż o 12 proc. Prognozy przed tą publikacją zakładały natomiast wzrost jedynie o 5,7 proc.

Mimo, że publikacja ta przyczyniła się do niewielkiego umocnienia kursu funta, to jego aprecjacja nie trwała zbyt długo. W ciągu dnia brytyjski ONS poinformował bowiem, że zadłużenie Wielkiej Brytanii wzrosło w maju br. aż o 55,2 miliarda funtów (GBP). To aż dziewięć razy więcej niż pożyczono w maju 2019 r. i jednocześnie największa suma, od początku prowadzenia miesięcznych statystyk tj. od 1993 r. Fakt ten sprawił, że dług publiczny Zjednoczonego Królestwa po raz pierwszy od 1963 r. przekroczył 100 proc. Produktu Krajowego Brutto (PKB).

Kurs funta największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:45 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś nieznacznie w stosunku do jena japońskiego oraz dolarów nowozelandzkiego, kanadyjskiego i australijskiego. Jego aprecjację dostrzec można było natomiast wobec franka szwajcarskiego, euro i funta szterlinga, który już drugą sesję z rzędu okazał się najsłabsza spośród walut grupy G8.

Dane z godz. 16:45 | Źródło: finviz.com

Kurs funta pod presją podaży

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek trwającej od połowy maja br. aprecjacji kursu funta wobec dolara amerykańskiego rynek dotarł w okolice niezwykle istotnej strefy oporu w wysokości 1,2750 USD, gdzie już w drugiej połowie minionego tygodnia pojawiła się silna reakcja podażowa. Od tego czasu ponownie obserwujemy spadki.

GBPUSD Daily

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs złotego bez większych emocji
Następny artykułTauron wzrósł w ciągu tygodnia o ponad 26%. W ciągu miesiąca aż o 134%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here