Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. W ciagu dnia nie poznaliśmy bowiem żadnego istotne raportu makroekonomicznego.

Kurs funta największym przegranym sesji 

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 15:56 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Największą jego aprecjację dostrzec można było w relacji do euro i funta szterlinga.

Dane z godz. 16:56 | Źródło: finviz.com

Kurs euro wybija dołem z kanału wzrostowego

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że wskutek trwającej od piątku deprecjacji kursu euro wobec dolara amerykańskiego, rynek pokonał linię tendencji wzrostowej będącą dolnym ograniczeniem równoległego kanału wzrostowego, co w naturalny sposób mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków notowań wspólnej waluty. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby osunąć się nawet w okolice 1,15 USD.

EURUSD Daily

Kurs funta najniżej od tygodnia

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że kurs funta osłabia się w relacji do dolara amerykańskiego już trzecią sesję z rzędu. Wskutek tak znacznej deprecjacji rynek dotarł w okolice technicznego wsparcia w okolicy 1,2750 USD (pomarańczowa strefa na poniższym wykresie). Jeżeli jednak poziom ten zostanie trwale pokonany, wówczas należałoby się przygotować nawet na możliwość dalszej deprecjacji kursu funta.

GBPUSD Daily

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEBC: „mylące” określenie stablecoin powinno zostać zmienione
Następny artykułTygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 21-25 września 2020
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here