Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoPoniedziałkowy poranek przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Przed południem nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w poniedziałek, 2 listopada 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9533 zł 2.11.2020, godzina 12:10
Kurs euro EURPLN 4,6043 zł 2.11.2020, godzina 12:10
Kurs funta GBPPLN 5,1067 zł 2.11.2020, godzina 12:10
Kurs franka CHFPLN 4,3084 zł 2.11.2020, godzina 12:10

Kurs euro spada 3. dzień z rzędu

Kurs euro utrzymywał się w poniedziałek przed południem na względnie stabilnym poziomie. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że traci on w relacji do polskiego złotego nieprzerwanie od minionego czwartku. W tym czasie, kurs euro osunął się o ponad 4 grosze. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w wysokości 4,60 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o ponad 4 grosze

Kurs franka szwajcarskiego spadł w poniedziałek przed południem o 0,6 grosza, powiększając tym samym zasięg trwającej od czwartku deprecjacji do nieco ponad 4 groszy. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby w najbliższym czasie spaść w okolice ostatnio pokonanego oporu, tj. 4,28 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta odrzuca techniczny opór

Kurs funta spadł w poniedziałek przed południem o niemal 2 grosze. Warto zwrócić uwagę, że reakcja podażowa pojawiła się w okolicy istotnego oporu w wysokości 5,1250 zł. Jeżeli tylko poziom ten zostanie trwale odrzucony, kurs funta mógłby w najbliższym czasie spaść nawet do 5,0650 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spada drugą sesję z rzędu

Kurs dolara utrzymywał się w poniedziałek przed południem na względnie stabilnym poziomie. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że traci on w relacji do polskiego złotego już drugi dzień z rzędu. W tym czasie, kurs dolara osunął się o niespełna 2 grosze. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w wysokości 3,9330 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPre-Market: Oczekiwania względem dalszego ruchu na indeksach raczej spadkowe. Co dalej z DAX?
Następny artykułMostostal Zabrze ma umowę na prace w Niemczech za ponad 4 mln euro netto
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here