Naga MarketsKursy euro, funta oraz jena względem dolara sukcesywnie w górę zdaniem UniCreditKurs funta od końca września 2020 roku krok po kroku pnie się do góry. Z większymi trudami, ale jednak wciąż w kierunku północnym porusza się kurs euro. Do początku 2021 roku, umacniał się także jen. W przypadku tej waluty, sytuacja ma jednak ulec zmianie, jak twierdzą analitycy UniCredit. Przyjrzyjmy się ich przewidywaniom na nadchodzące miesiące dla wymienionych par.

  • W prognozach UniCredit założeniem jest dalsze osłabienie dolara
  • Zyskiwać mają kursy dolara australijskiego oraz nowozelandzkiego, a także euro, funt i jen
  • Konsolidować ma również frank, choć spodziewane jest jego niewielkie względne umocnienie wobec USD

Kurs euro: wzrostowe perspektywy zdaniem UniCredit

Kurs euro względem dolara od dołka z marca 2020 roku wywołanego pandemią zyskał już ponad 14%. Choć początek stycznia przyniósł aprecjację kursu EUR/USD do nawet 1,235 dol., to poziom ten nie został utrzymany i obecnie para notowana jest w okolicach 1,217 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kursy euro, funta oraz jena względem dolara sukcesywnie w górę zdaniem UniCreditZdaniem analityków UniCredit, EUR/USD ma powrócić do średnioterminowego trendu wzrostowego. Według ich zestawu prognoz wydanych 22 lutego, kurs euro czeka wzrost do 1,22 dol. na koniec II kw. 2020 r.

III kw. 2020 r. ma przynieść dalszą aprecjację do poziomu 1,24 dol., a rok 2021 euro ma zakończyć w okolicach 1,26 dol.

Zobacz również: Jak kupić euro (EUR) w Plus500?

Kurs funta: szansa na kontynuację trendu

Funt zyskuje względem dolara konsekwentnie od dobrych kilku miesięcy, a zdaniem UniCredit to nie koniec. Wydana w poniedziałek prognoza zakłada, że funt utrzyma poziom 1,40 dol. do końca III kw. 2020 r., by zakończyć rok na poziomie 1,41 dol.

Kursy euro, funta oraz jena względem dolara sukcesywnie w górę zdaniem UniCreditCały 2022 rok ma okazać się okresem dalszej zwyżki, do 1,45 dol. w grudniu 2022 r.

Zobacz również: Jak handlować funtem (GBP) w Plus500?

Kurs jena: odwrócenie trendu dzięki sile jena

Jen deprecjonował w stosunku dolara w pierwszych tygodniach tego roku, jednak tendencja ta ma ulec odwróceniu. W przypadku japońskiej waluty prognozowana jest przez UniCredit aprecjacja jena, co przełoży się na spadek kursu USD/JPY.

Kursy euro, funta oraz jena względem dolara sukcesywnie w górę zdaniem UniCreditJuż pod koniec czerwca 2021 r. USDJPY ma opaść do 102 jenów. Rok ma zostać zakończony przebiciem bariery 100 jenów i zejściem do 98 jenów. Kolejne 12 miesięcy oznaczać ma osunięcie się kursu do 95 jenów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji mercator medical | btc | theppro | kurs eur online | kurs akcji lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here