Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. W ciagu dnia nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych publikacji makroekonomicznych mogących przyczynić się do powstania ponadprzeciętnej zmienności na notowaniach popularnych walut.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:30 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś nieznacznie jedynie w stosunku do jena japońskiego oraz dolarów nowozelandzkiego i kanadyjskiego. Najsilniejszymi spośród walut grupy G8 okazały się natomiast funt, frank szwajcarski i euro, które w relacji do USD zyskiwało 0,41%.

Dane z godz. 17:30 | Źródło: finviz.com

Kurs euro rośnie piątą sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że euro umacnia się w relacji do dolara amerykańskiego nieprzerwanie od początku tygodnia. wskutek tej aprecjacji rynek pokonał horyzontalny opór w wysokości 1,0980 i dotarł do kolejnego w rejonie 1,1135. Jeżeli tylko w najbliższym czasie pojawi się większa reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy, spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej.

EURUSD Daily

Kurs funta w okolicy istotnego oporu

W okolicy istotnego oporu znajdują się także notowania pary walutowej GBPUSD, której kurs od kilku dni oscyluje pod pokonaną już jakiś czas temu linią wcześniejszej tendencji wzrostowej. Jeżeli strefa ta zostanie odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet spadków funta wobec dolara amerykańskiego.

GBPUSD Daily

Autor poleca:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAż 7 spółek z GPW podczas piątkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!
Następny artykułJSW liderem piątkowych wzrostów! Akcje podrożały w ciągu dnia o niemal 8%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here