Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość ciekawie. Przez wzgląd, iż dziś trzeci dzień roboczy października, poznaliśmy liczne odczyty wskaźników PMI dot. sektorów usługowych z Niemiec, Wielkiej Brytanii, strefy euro oraz Stanów Zjednoczonych:

  • Wartość wskaźnika PMI dla niemieckiego sektora usługowego spadła we wrześniu br. do 50,6 pkt. z 52,5 pkt. raportowanego w sierpniu br.
  • Wartość wskaźnika PMI dla sektora usługowego w strefie euro spadła we wrześniu br. do 48 pkt. z 50,5 pkt. raportowanego w sierpniu br.
  • Wartość wskaźnika PMI dla brytyjskiego sektora usługowego spadła we wrześniu br. do 56,1 pkt. z 58,8 pkt. raportowanego w sierpniu br.
  • Wartość wskaźnika ISM dla amerykańskiego sektora usługowego wzrosła we wrześniu br. do 57,8 pkt. z 56,9 pkt. raportowanego w sierpniu br.

Europejski Urząd Statystyczny (Eurostat) poinformował dziś także, że sprzedaż detaliczna w strefie euro wzrosła w sierpniu br. o 4,4 proc. co okazało się wynikiem o wiele lepszym i to nie tylko od lipcowego, kiedy to sprzedaż detaliczna skurczyła się o 1,8 proc., lecz także od i tak już optymistycznych prognoz zakładających jej wzrost o 2,4 proc.

Kurs euro największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:50 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie w relacji do jena japońskiego. Najsilniejszymi z koszyka walut G8 były dziś natomiast funt szterling, frank szwajcarski i euro.

Dane z godz. 16:50 | Źródło: finviz.com

Kurs dolara pokonuje techniczne wsparcie

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/CHF zauważymy, że wskutek dzisiejszej deprecjacji dolara amerykańskiego wobec franka szwajcarskiego, rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 0,9180. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby osunąć się nawet do 0,9010 CHF.

USDCHF Daily

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro w październiku – w którą stronę podąży EUR/PLN?
Następny artykułPolskie PKB w 2019 r. wzrosło o 4,5%! Złotówka zyskuje
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here