Naga MarketsKurs euro spadnie do 1,10 dolara. ING prognozuje deprecjację EUR/USDDolarowe crossy G10 nadal poruszają się w dość wąskich przedziałach, ponieważ zyski amerykańskich spółek nadal izolują segment akcji od obaw związanych z inflacją. Wydaje się, że przed zbliżającymi się ważnymi posiedzeniami banków centralnych (jutro Europejski Bank Centralny, w przyszłym tygodniu Rezerwa Federalna i Bank Anglii) utrzymuje się postawa wyczekująca.

Posiedzenie EBC osłabi euro 

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że po poniedziałkowym, dynamicznym spadku, kurs zatrzymał się i oscyluje w okolicy 1,16.Weź udział w bezpłatnym webinarze i naucz się analizy technicznej 

EURUSD Daily

Ekonomiści ING uważają, że para ta prawdopodobnie gra na przeczekanie przed jutrzejszym posiedzeniem EBC. W ich ocenie, brak poruszających rynek informacji w kalendarzu strefy euro na dziś sugeruje, że na razie możemy nie zobaczyć żadnych istotnych zmian.

Przed jutrzejszym posiedzeniem rynek opcji wycenia około 35 pipsów zmienności w dniu wydarzenia.

– Naszym zdaniem ryzyko dla EUR/USD jest prawdopodobnie skierowane w dół, gdyż Lagarde może starać się unikać podawania szczegółów dyskusji na temat taperingu, co może ostatecznie wymusić pewne przeszacowanie oczekiwań co do stóp – wskazali ekonomiści ING.

Funt pozostanie niewzruszony na budżet UK 

Eksperci zwracają także uwagę, że w centrum zainteresowania znajduje się dziś także budżet przedstawiony przez Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii. Wskazują oni jednak, że przez wzgląd, iż najważniejsze środki – takie jak wzrost płacy minimalnej i około 31 mld funtów wydatków w różnych sektorach – zostały już wcześniej zapowiedziane przez Ministerstwo Skarbu, więc zakres zaskoczenia rynku wydaje się dziś dość ograniczony.

– Największe zainteresowanie wzbudzi zapewne to, czy kanclerz Rishi Sunak ogłosi obniżenie obecnego narzutu na zyski bankowe oraz czy zapewni jakąś pomoc gospodarstwom domowym w kwestii rachunków za energię (np. poprzez zniesienie obecnego 5% podatku od rachunków) – wskazali ekonomiści dodając, iż niewykluczone, że dojdzie również do aktualizacji konserwatywnej reguły fiskalnej, która została zawieszona na czas pandemii.

Podsumowując, nie spodziewają się oni silnej reakcji GBP na budżet Sunaka, gdyż rynki będą widziały bardzo niewielki wpływ na nadchodzące posiedzenie BoE w sprawie ustalania stóp.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa prognozy | komentarz do giełdy | cena akcji pgnig | kernel gpw | dino giełda | kurs rubla w kantorach | giełda biomed | giełda forum |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułFunt i dolar kanadyjski w obliczu ważnych danych, komentuje Marcin Kiepas
Następny artykułDurable goods orders. Pozytywne dane z USA dot. zamówień
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here