Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem ani jednego istotnego raportu makroekonomicznego mogącego przyczynić się do powstania większej zmienności na notowaniach którejkolwiek z popularnych walut.

Kurs euro największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:40 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunki do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jego największą deprecjację dostrzec można było w relacji do euro i fraka szwajcarskiego i funta szterlinga.

Dane z godz. 16:40 | Źródło: finviz.com

Kurs euro w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że wskutek poniedziałkowych wzrostów rynek pokonał linię tendencji spadkowej po czym dotarł w okolice kolejnego, istotnego oporu, gdzie pojawiła się reakcja podażowa. Zgodnie z moją poprzednią projekcją, w wyniku późniejszych spadków doszło do re-testu górnego ograniczenia wcześniejszego kanału spadkowego, gdzie po raz kolejny pojawiła się reakcja podażowa. Dzięki dzisiejszym wzrostom, kurs euro ponownie znalazł się w rejonie testowanego w poniedziałek oporu. Jeżeli tym razem strefa ta zostanie trwale pokonana, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji euro wobec dolara amerykańskiego.

EURUSD H4

Kurs funta rośnie 7. sesje z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że funt szterling umacnia się w relacji do dolara amerykańskiego już siódmą sesję z rzędu. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby wzrosnąć do 1,2740 USD.

GBPUSD Daily

Kurs franka najwyżej od czterech miesięcy

Spoglądając na notowaniach pary walutowej USD/CHF zauważymy, że dolar amerykański osłabia się wobec franka szwajcarskiego niemal nieprzerwanie od ponad tygodnia. Wskutek tej deprecjacji rynek pokonał horyzontalne wsparcie w wysokości 0,9435, które już wczoraj przetestowane zostało od drugiej strony (jako opór). W trakcie środowego handlu znów obserwujemy spadki i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby docelowo osunąć się nawet do 0,9260 CHF.

USDCHF Daily

Cena złota najwyżej od września 2011 roku

Słabość dolara przełożyła się także na zauważalne wzrosty ceny złota. Dzięki trwającej niemal nieprzerwanie od sierpnia 2018 roku aprecjacji, cena złota wzrosła z 1160 USD do 1816 USD, co jest jednym z najwyższych poziomów w historii.

GOLD Monthly

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEurodolar z jednej konsolidacji do drugiej, Davide Biocchi (Directa)
Następny artykułZłoto ma coraz większy urok. ETF-y wsparte złotem notują rekordowy napływ środków
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here