Środowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostaniach godzin poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w środę, 12 maja 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7688 zł 12.05.2021, godzina 21:30
Kurs euro EURPLN 4,5517 zł 12.05.2021, godzina 21:30
Kurs funta GBPPLN 5,2970 zł 12.05.2021, godzina 21:30
Kurs franka CHFPLN 4,1497 zł 12.05.2021, godzina 21:30

Kurs euro w okolicy istotnego oporu

Kurs euro wzrósł w trakcie środowej sesji o nieco ponad 1 grosz docierając w ten sposób do technicznego oporu w wysokości 4,5515 zł. Warto zwrócić uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 38,2 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego oraz pokonanej wczoraj linii tendencji wzrostowej.

Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków kursu euro nawet w okolice 4,51 zł.

Jeżeli jednak obecnie testowana strefa zostanie pokonana, wówczas należałoby się przygotować na dalszą aprecjację wspólnej waluty, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 4,59 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o 3 grosze

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł w trakcie środowej sesji o niemal 3 grosze. Warto zwrócić uwagę, że notowania CHF od pewnego czasu poruszają się wewnątrz równoległego kanału wzrostowego. Dzisiejsze wzrosty zapoczątkowane zostały od ponownego odrzucenie linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem wspomnianej formacji. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby wzrosnąć w najbliższym czasie 4,1550 zł (zielona strata na poniższym wykresie), bądź nawet do górnego ograniczenia kanału wzrostowego.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta testuje istotny opór

Kurs funta utrzymał się w środę na stabilnym poziomie. Warto zwrócić uwagę, że od kilku dni utrzymuje się on w okolicy technicznego oporu w wysokości 5,3150 zł i mierzenia 38,2 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego. Jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucona, kurs funta mógłby ponownie osunąć się do 5,23 zł, bądź nawet do 5,1450 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara pokonuje istotny opór

Kurs dolara wzrósł w trakcie środowej sesji o niemal 3 grosze. Fakt ten sprawił, że notowania amerykańskiej waluty ponownie znalazły się powyżej poziomu 3,7610 zł, co może otwierać drogę do jej dalszej aprecjacji nawet w okolice 3,82 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd/pln prognoza | forum jsw | biomed lublin notowania | sytuacja na giełdzie | analiza giełdowa |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSDCAD- po 6 latach formacja podwójnego szczytu ukończona! 13.05.2021
Następny artykułBlok po 22 – 12 maja 2021: EUR/USD, GBP/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here