Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych publikacji makroekonomicznych. Jednym z ważniejszych wydarzeń było bez wątpienia posiedzenie Banku Rezerw Australii, w trakcie którego instytucja podjęła decyzję o utrzymaniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie (0,25%) oraz zmniejszeniu wielkości i częstotliwość skupu obligacji co spowodowane było ogólną poprawą funkcjonowania rynku obligacji.

Z oświadczenia RBA wynika, że bank nie podniesie docelowej stopy procentowej, dopóki nie zostaną poczynione postępy w kierunku pełnego zatrudnienia. Ponadto, Rada musi nabrać  przekonania, że ​​inflacja utrzyma się w przedziale docelowym 2–3 procent.

Gubernator RBA Philip Lowe powiedział, że bank spodziewa się spadku produkcji ekonomicznej o 10 procent w pierwszej połowie tego roku. Do końca roku spadek ma sięgnąć 6 procent. Z kolei w przyszłym roku oczekiwane jest odbicie w wysokości 6 procent.

– Australijska gospodarka przechodzi bardzo trudny okres, a prognozy są bardzo niepewne – powiedział Lowe.

Frank i Euro największymi przegranymi sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 17:45 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do większości walut grupy G8. Jego aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie w relacji do euro i franka szwajcarskiego. Najsilniejszą spośród walut G8 okazał się dziś natomiast dolar australijski, który wobec USD zyskiwał 0,49%.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:45 | Źródło: finviz.com

Na GBPUSD rysuje się RGR?

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek poniedziałkowych spadków rynek pokonał już lokalne wsparcie (teraz opór) w okolicy 1,2480 oraz linię tendencji wzrostowej. W wyniku dzisiejszych, spokojnych wzrostów doszło już do re-testu tej strefy. Jeżeli tylko poziom ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji funta wobec dolara amerykańskiego. Gdyby tak się stało i rynek pokonałby wsparcie w wysokości 1,24 mogłoby tu dojść do powstania pro-spadkowej formacji głowy z ramionami.

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD H4

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWtorek na GPW: Mieszana sesja na WIG20. Zyskuje PGNiG, Lotos i Orlen, traci XTB, Alior i CCC
Następny artykułKurs dolara i funta zyskują do złotego, euro i frank tracą we wtorek 5 maja
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here