Kursy euro (EUR/PLN) i franka (CHF/PLN) pod kreską. Ile będzie kosztował dolar (USD/PLN) i funt (GBP/PLN)
Pary walutowe z polskim złotym

W minionym tygodniu mogliśmy obserwować całkiem ciekawe ruchy na głównych parach walutowych z polskim złotym. Nasza krajowa waluta umocniła się wyraźnie do euro i franka. Niemniej złotówka przeceniła się w stosunku do funta brytyjskiego, a kurs USD/PLN zakończył tydzień w rejonach poziomu odniesienia. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Polski złoty umacnia do euro i franka
  • Funt brytyjski ma problem z wybiciem strefy oporu 5,15 – 5,18 zł
  • Kurs dolara kończy tydzień mieszanie
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7207 zł 06.02.2020, godzina 12:10
Kurs euro EURPLN 4,4837 zł 06.02.2020, godzina 12:10
Kurs funta GBPPLN 5,1129 zł 06.02.2020, godzina 12:10
Kurs franka CHFPLN 4,1397 zł 06.02.2020, godzina 12:10

Kurs dolara pozostaje w trendzie spadkowym

Patrząc technicznie na wykres W1, notowania USD/PLN rozpoczęły ubiegły tydzień od wzrostów. Niemniej ostatecznie cała zwyżka została wymazana, przez co świeca zamknęła się ze sporym górnym cieniem i bardzo małym korpusem. Z tego też powodu wydaje się, że istnieje spora szansa na kontynuację przeceny po weekendzie. Jeśli kierunek zostanie utrzymany, należy spodziewać się ataku na wsparcie przy 3,6880 zl.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał W1

Kurs funta GBP/PLN utrzymuje się w rejonach 5 zł

W minionym tygodniu na kursie funta do złotego ponownie doszło do testu strefy oporowej 5,15 – 5,18 zł, która pozostaje istotna w średnim terminie. Jeżeli kupujący nie zdołają doprowadzić do wybicia górą, niewykluczona jest głębsza korekta, nawet w kierunku 5 zł. Jeżeli jednak wspominana strefa zostałaby wybita w górę, ruch może przybrać na sile.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał W1

Kurs euro odbija poniżej 4,50 zł

Kurs euro zakończył tydzień pod kreską w ujęciu do złotego. Patrząc na interwał tygodniowy, notowania spadły poniżej poziomu 4,50 zł, co może prowadzić do pogłębienia przeceny po weekendzie. W przypadku utrzymania się sentymentu spadkowego, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku strefy wsparcia przy 4,40 zł, która została zaznaczona kolorem zielonym na poniższym wykresie.

Wykres EUR/PLN

EUR/PLN interwał W1

Kurs franka wybija z kanału wzrostowego

Na kursie franka do złotego mamy do czynienia ze szczególnie ciekawą sytuacją. Notowania CHF/PLN wybiły się poniżej dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, przez co istnieje szansa nawet na zmianę trendu. Jeżeli sprzedający utrzymają przewagę po weekendzie, niewykluczone są nawet spadki w kierunku strefy wsparcia przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp500 kurs | usdpln | zloty online | wykresy bitcoin | notowanie lotos |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here