Kursy euro, dolara, franka i funta na plusie. Złoty traci w poniedziałek 25 stycznia
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas pierwszej sesji w nowym tygodniu handlowym możemy obserwować nieznaczne osłabienie polskiego złotego. Nasza krajowa waluta znalazł się dziś pod kreską w ujęciu do dolara, euro, funta i franka. Pomimo, że ruchy nie były duże, tak PLN znalazł się pod kreską. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Polski złoty traci dziś do euro, dolara, franka i funta
  • Funt brytyjski ponownie atakuje ważny opór
  • Euro i frank w konsolidacji od kilku sesji
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7366 zł 25.01.2020, godzina 22:45
Kurs euro EURPLN 4,5365 zł 25.01.2020, godzina 22:45
Kurs funta GBPPLN 5,1083 zł 25.01.2020, godzina 22:45
Kurs franka CHFPLN 4,2065 zł 25.01.2020, godzina 22:45

Kurs dolara na plusie w poniedziałek

W ubiegłym tygodniu kurs dolara do złotego odbił się od oporu przy 3,77 zł. Po weekendzie notowania USD/PLN odbijają, przez co niewykluczony jest ponowny atak wspomnianej strefy oporowej. Niemniej sentyment w długim terminie pozostaje spadkowy i tak długo jak nie dojdzie do wybicia górę, należy oczekiwać zejścia na niższe poziomy. Najbliższe wsparcie powinna stanowić linia poprowadzona po ostatnich dołkach, a następnie wsparcie przy 3,6550 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN atakuje opór przy 5,12 zł

Na kursie funta do złotego możemy obserwować ponowny atak na strefę oporową przy 5,12 zł. Miejsce to było już testowane wielokrotnie w przeszłości, dlatego należy pamiętać, że z każdym kolejnym testem ryzyko wybicia górą rośnie. W przypadku pokonania strefy, ruch w górę może przyspieszyć. W przeciwnym razie, ponowne odbicie się w tym miejscu może przełożyć się na głębsze cofnięcie.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro na nieznacznym plusie

Patrząc na wykres EUR/PLN widać, że euro nieznacznie umocniło się dziś do złotego. Niemniej od kilku sesji notowania pozostają w ruchu bocznym, przez co sytuacja techniczna nie uległa zmianie. W średnim terminie należy zwrócić uwagę na wsparcie przy 4,4940 zł i na opór przy 4,57 zł. Dopóki jeden z nich nie zostanie wybity, kurs może pozostać w ruchu bocznym.

Wykres EUR/PLN

EUR/PLN interwał D1

Kurs franka w konsolidacji

W przypadku kursu franka do złotego, mamy do czynienia z podobną sytuacją jak na EUR/PLN. Spoglądając na interwał D1 można zauważyć, że pomimo dzisiejszych wzrostów, notowania CHF/PLN znajdują się w konsolidacji. Aktualnie bazowym scenariuszem jest więc dalszy ruch boczny. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 4,2450 zł, z kolei wsparcie wypada przy 4,1850 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here