Kursy euro, dolara, franka i funta na plusie. Złoty traci w piątek 11 grudnia
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas piątkowej j sesji możemy obserwować słabość polskiego złotego. Nasza krajowa waluta traci po południu w ujęciu do euro, dolara, funta i franka. Największą zmienność obserwujemy na dolarze, gdzie ruch w górę przekracza 0,7% na korzyść amerykańskiej waluty. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci w piątek do euro, dolara, franka i funta
  • Funt brytyjski dynamicznie odbija od ważnego wsparcia
  • EUR i USD umacniają się do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6630 zł 11.12.2020, godzina 16:55
Kurs euro EURPLN 4,4385 zł 11.12.2020, godzina 16:55
Kurs funta GBPPLN 4,8462 zł 11.12.2020, godzina 16:55
Kurs franka CHFPLN 4,1170 zł 11.12.2020, godzina 16:55

Kurs dolara próbuje odbijać

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN popróbują odrabiać ostatnie straty. Niemniej nie ulega wątpliwości, że trend w średnim terminie pozostaje spadkowy, a pogłębienie przeceny jest możliwe. Nawet w przypadku wystąpienia korekty wzrostowej, dość blisko znajduje się opór (3,69 zł), który może powstrzymać większe wzrosty na USD.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN reaguje na wsparcie po silnej przecenie

Podczas dzisiejszej sesji mogliśmy obserwować solidne spadki na kursie funta do złotego. Niemniej po tym notowania dotarły do wsparcia przy 4,8030 zł, pojawili się kupujący, co doprowadziło do dynamicznego odbicia. Zamknięcie się świecy dziennej na obecnym poziomie, bądź wyżej może zapowiadać kontynuację zwyżki po weekendzie. Niemniej należy pamiętać, że aktualnie kluczowe w kwestii funta będą doniesienia dotyczące Brexitu.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro odbija koryguje ostatnie spadki

Patrząc na wykres EUR/PLN widać, że euro odrabia dziś straty do złotego. Notowania wracają powyżej wcześniej pokonanej strefy przy 4,4320 zł. Jeżeli ruch w górę będzie kontynuowany, istnieje szansa na podejście w kierunku strefy oporowej przy 4,50 zł, która pozostaje kluczowa w długim terminie.  Jeżeli jednak kupujący odpuszczą, kolejne ważne wsparcie znajduje się przy 4,39 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka z celem na 4,0830 zł?

W ostatnich dniach kurs franka do złotego odbił się od strefy oporowej przy 4,1450 zł, która nadal pozostaje kluczowa w krótkim terminie. Dopóki notowania znajdują się poniżej, istnieje szansa na ruch w kierunku wsparcia przy 4,0830 zł, a nawet 4,0530 zł. Niemniej zmienność jest ograniczona, przez co niewykluczona jest również konsolidacja na obecnych poziomach.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here