Kursy euro, dolara, franka i funta na minusie. Złoty umacnia się w poniedziałek 4 stycznia
Pary walutowe z polskim złotym

Nowy tydzień rozpoczyna się od umocnienia polskiego złotego. Nasza krajowa waluta odrabia grudniowe straty i znajduje się na plusie względem euro, dolara, funta i franka. Największą zmienność po południu obserwujemy na funcie, para walutowa GBPPLN znajduje się ponad 1% pod kreską. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty umacnia się w poniedziałek do euro, dolara, franka i funta
  • Funt brytyjski osłabia się ponad 1% do PLN podczas pierwszej sesji w Nowym roku
  • USD traci 0,5% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7056 zł 04.01.2021, godzina 16:02
Kurs euro EURPLN 4,5530 zł 04.01.2021, godzina 16:02
Kurs funta GBPPLN 5,0377 zł 04.01.2021, godzina 16:02
Kurs franka CHFPLN 4,2078 zł 04.01.2021, godzina 16:02

Kurs dolara zakończył korektę prostą?

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN znajdują się dziś pod kreską. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o układzie korekty prostej, który przemawiał za dalszą przeceną. Kluczową strefą oporową pozostaje ta przy poziomie 3,77 zł. Dopóki notowania znajdują się poniżej, istnieje szasna na dalsze spadki. Przecena powinna przyspieszyć w momencie wybicia dołem wsparcia przy 3,6650 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN cofa po wysokim zamknięciu grudnia

Na kursie funta do złotego możemy obserwować  dziś największe spadki. Nowy tydzień rozpoczął się od luki spadkowej, a kolejne godziny przyniosły dalszą przecenę. Po południu kurs GBP/PLN znajduje się ponad 1% pod kreską. Jeżeli negatywny sentyment utrzyma się w dalszej części tygodnia, niewykluczony jest ponowny atak na psychologiczną barierę 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro na niewielkim minusie w poniedziałek

Patrząc na wykres EUR/PLN widać, że euro rozpoczęło dzisiejszą sesję od spadków. Niemniej kolejne godziny handlu przyniosły odreagowanie i notowani znajdują się tylko nieznacznie pod kreską. Patrząc na interwał W1, główna tendencja pozostaje wzrostowa, jednak po silnych wzrostach z końcówki grudnia, istnieje szansa na głębsze odreagowanie, w kierunku linii poprowdzonej po ostatnich dołkach.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka balansuje na wysokości kluczowego wsparcia przy 4,20 zł

Kurs franka do złotego oscyluje w rejonach kluczowej strefy wsparcia. Poziom 4,20 zł został wybity górą w grudniu, jednak patrząc na interwał W1, sytuacja nie jest do końca jasna, ponieważ świeca tygodniowa ma spory cień górny. Na wyjaśnienie sytuacji trzeba więc zaczekać do zamknięcia obecnego tygodnia. W przypadku utrzymania się powyżej, niewykluczone są wzrosty nawet w kierunku 4,33 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here