Kursy dolara USD/PLN pod kreską. Euro, frank i funt jednak w górę 9 lutego
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas wtorkowej sesji polski złoty umacnia się niemal 0,5% w ujęciu do dolara. Niemniej nasza krajowa waluta traci w stosunku do franka, euro i funta. Kurs CHF/PLN notowany jest 0,2% na plusie, jednak wzrosty na EUR/PLN i GBP/PLN nie przekraczają 0,1%. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty umacnia we wtorek do dolara
  • Złotówka traci jednak w ujęciu do franka, funta i euro
  • Frank szwajcarski zyskuje 0,2% wobec złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6919 zł 09.02.2021, godzina 22:02
Kurs euro EURPLN 4,4731 zł 09.02.2021, godzina 22:02
Kurs funta GBPPLN 5,0988 zł 09.02.2021, godzina 22:02
Kurs franka CHFPLN 4,1379 zł 09.02.2021, godzina 22:02

Kurs dolara pogłębia przecenę

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN zgodnie z oczekiwaniami kontynuują ruch w ramach trendu spadkowego. Po tym jak doszło do wybicia linii poprowadzonej po ostatnich dołkach, przecena przybrała na sile. Aktualnie scenariuszem bazowym pozostaje więc ruch w kierunku wsparcia przy 3,6550 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN poniżej strefy oporu przy 5,12 zł

Na kursie funta do złotego obserwujemy mieszane nastroje, świeca dzienna prawdopodobnie zamknie się w rejonach poziomu odniesienia. Niemniej na poniższym wykresie widać, że kupujący mają wyraźny problem z wyjściem na wyższe poziomy (ponownie doszło do odbicia od dolnego ograniczenia strefy oporowej przy 5,12 zł). Jeżeli kurs będzie się dalej utrzymywał poniżej, niewykluczone jest cofnięcie w kierunku okrągłego poziomu 5,00 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro stara się odrabiać wczorajsze straty

Patrząc na wykres EUR/PLN widać, że euro nieznacznie umacnia się dziś do złotego. Niemniej sentyment na tej parze walutowej jest w ostatnim czasie spadkowy. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak kurs będzie się utrzymywał poniżej oporu przy 4,4950 zł – należy oczekiwać ruchu w dół.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka wymazuje poniedziałkową przecenę

Wczoraj na kursie franka szwajcarskiego do złotego obserwowaliśmy dalsze spadki, jednak dziś przewagę przejęli kupujący. Odreagowanie doprowadziło do pojawienia się pro wzrostowego sygnału świecowego (objęcie hossy). Niemniej warto zauważyć, że kurs wciąż utrzymuje się poniżej oporu przy 4,1450 zł, dlatego dalsze spadki są możliwe.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs biomed lublin | indeks dax | sp 500 notowania | notowanie pgnig | bitcoin cena wykres |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here