Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoŚrodowy poranek przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Przed południem nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w środę, 14 października 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8109 zł 14.10.2020, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,5067 zł 14.10.2020, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 4,9704 zł 14.10.2020, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,1980 zł 14.10.2020, godzina 12:00

Kurs euro wzrósł o niemal 5 groszy

Kurs euro wzrósł w środę przed południem o ponad 1 grosz (choć w skrajnym momencie było to nawet ponad 2 grosze), powiększając tym samym zasięg trwającej od wczoraj aprecjacji do niemal 5 groszy. Warto zwrócić uwagę, że tendencja ta rozpoczęła się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,4570 zł i mierzenia 61,8 proc. korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu wzrostowego. Jeżeli zatem aprecjacja wspólnej waluty będzie kontynuowana, kurs euro mógłby wzrosnąć do 4,60 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o niemal 5 groszy

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł w środę przed południem o niemal 2 grosze, powiększając tym samym zasięg trwającej od wczoraj aprecjacji do niemal 5 groszy. Warto zwrócić uwagę, że tendencja ta rozpoczęła się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,1550 zł i mierzenia 50 proc. korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu wzrostowego. Jeżeli zatem aprecjacja CHF będzie kontynuowana, kurs franka mógłby wzrosnąć do 4,2150 zł, bądź nawet 4,2480 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o blisko 8 groszy

Kurs funta wzrósł w środę przed południem o niemal 3 grosze, powiększając tym samym zasięg trwającej od piątku aprecjacji do niemal 8 groszy. Warto zwrócić uwagę, że tendencja ta rozpoczęła się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,91 zł. Jeżeli zatem aprecjacja szterlinga będzie kontynuowana, kurs funta mógłby wzrosnąć do 5 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o niemal 8 groszy

Kurs dolara wzrósł w środę przed południem o ponad 2 grosze, powiększając tym samym zasięg trwającej od piątku aprecjacji do niemal 8 groszy. Warto zwrócić uwagę, że tendencja ta rozpoczęła się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 3,78 zł. Jeżeli zatem aprecjacja amerykańskiej waluty będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby wzrosnąć do 3,90 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here