Naga Markets

Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoŚrodowy poranek przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Przed południem nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w środę, 14 października 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8109 zł 14.10.2020, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,5067 zł 14.10.2020, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 4,9704 zł 14.10.2020, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,1980 zł 14.10.2020, godzina 12:00

Kurs euro wzrósł o niemal 5 groszy

Kurs euro wzrósł w środę przed południem o ponad 1 grosz (choć w skrajnym momencie było to nawet ponad 2 grosze), powiększając tym samym zasięg trwającej od wczoraj aprecjacji do niemal 5 groszy. Warto zwrócić uwagę, że tendencja ta rozpoczęła się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,4570 zł i mierzenia 61,8 proc. korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu wzrostowego. Jeżeli zatem aprecjacja wspólnej waluty będzie kontynuowana, kurs euro mógłby wzrosnąć do 4,60 zł.Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o niemal 5 groszy

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł w środę przed południem o niemal 2 grosze, powiększając tym samym zasięg trwającej od wczoraj aprecjacji do niemal 5 groszy. Warto zwrócić uwagę, że tendencja ta rozpoczęła się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,1550 zł i mierzenia 50 proc. korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu wzrostowego. Jeżeli zatem aprecjacja CHF będzie kontynuowana, kurs franka mógłby wzrosnąć do 4,2150 zł, bądź nawet 4,2480 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o blisko 8 groszy

Kurs funta wzrósł w środę przed południem o niemal 3 grosze, powiększając tym samym zasięg trwającej od piątku aprecjacji do niemal 8 groszy. Warto zwrócić uwagę, że tendencja ta rozpoczęła się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,91 zł. Jeżeli zatem aprecjacja szterlinga będzie kontynuowana, kurs funta mógłby wzrosnąć do 5 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o niemal 8 groszy

Kurs dolara wzrósł w środę przed południem o ponad 2 grosze, powiększając tym samym zasięg trwającej od piątku aprecjacji do niemal 8 groszy. Warto zwrócić uwagę, że tendencja ta rozpoczęła się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 3,78 zł. Jeżeli zatem aprecjacja amerykańskiej waluty będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby wzrosnąć do 3,90 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingViewChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułKurs funta (GBP/USD) zszedł do wsparcia przy 1,2860. Euro (EUR/USD) poniżej 1,1750
Następny artykuł“Satoshi” – okręt dla fanów kryptowalut – stanie się centrum innowacji dla firm z rynku bitcoina
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here