Kursy dolara i funta wystrzeliły w górę. GBP/PLN i USD/PLN ponad 1% na plusie. Euro i frank również w górę 4 lutego
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas czwartkowej sesji możemy obserwować wyraźną słabość polskiego złotego. Nasza krajowa waluta wymazuje wzrosty z początku tygodnia i traci do euro, dolara, funta i franka. Największą zmienność obserwujemy na dolarze i funcie, gdzie złotówka osłabia się ponad 1%. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Polski złoty traci w czwartek do euro, dolara, franka i funta
  • Funt brytyjski wystrzelił w górę, GBP/PLN 1,25% na plusie
  • Kurs dolara umacnia się ponad 1% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7601 zł 04.02.2021, godzina 20:50
Kurs euro EURPLN 4,4994 zł 04.02.2021, godzina 20:50
Kurs funta GBPPLN 5,1407 zł 04.02.2021, godzina 20:50
Kurs franka CHFPLN 4,1601 zł 04.02.2021, godzina 20:50

Kurs dolara ponownie przetestuje poziom 3,77 zł?

Notowania USD/PLN wyhamowały wczoraj spadki na wysokości linii poprowadzonej po ostatnich dołkach, która okazałą się silnym wsparciem. Dziś obserwujemy solidny ruch w górę, przez co jutro istnieje ryzyko kolejnego ataku na strefę oporową przy 3,77 zł. Pomimo iż w ostatnim czasie stanowiła ona kluczową zaporę podażową, tak w przypadku utrzymania obecnej dynamiki wzrostów, istnieje spore ryzyko wybicia górą.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN wraca powyżej oporu

Na kursie funta do złotego także możemy obserwować solidną zwyżkę. Funt jest dziś najsilniejszą walutą w gronie G8, a to z racji decyzji BoE w sprawie stóp procentowych. Pomimo iż stopy procentowe pozostały na dotychczasowym poziomie, tak nie pojawiły się żadne wzmianki o ewentualnych ujemnych stopach, co doprowadziło do silnych wzrostów na GBP. Kurs GBP/PLN wrócił powyżej oporu przy 5,12 zł, co otwiera drogę do wzrostów nawet w kierunku 5,22 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro odbija wraca powyżej 4,4950 zł

Patrząc na wykres EUR/PLN widać, że euro umacnia się dziś do złotego. Pomimo, że w ostatnich dniach doszło do wybicia wsparcia przy 4,4950 zł dołem, tak dziś notowania wracają powyżej, co rodzi ryzyko rozszerzenia korekty wzrostowej. Aktualnie najbliższy opór może stanowić dolne ograniczenie wybitej wcześniej konsolidacji, która została zaznaczona kolorem niebieskim.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka odbija od 4,1450 zł

Na kursie franka do złotego także możemy obserwować odreagowanie. Notowania CHF/PLN odbiły się od wsparcia przy 4,1450 zł, przez co istnieje szansa na większe odreagowanie ostatniej przeceny. W przypadku utrzymania wspominanego poziomu wsparcia, istnieje szansa na ruch w kierunku oporu przy 4,1950 zł, który wynika z dolnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here