Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych dotyczących najważniejszych światowych gospodarek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najważniejszym punktem dnia była bowiem poranna publikacja raportu dot. dynamiki wzrostu gospodarczego oraz produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii. Jak się finalnie okazało, PKB zjednoczonego królestwa wzrosło w kwietniu w stosunku do marca br. aż o 2,3 proc., co okazało się wynikiem lepszym nie tylko od marcowego wzrostu o 2,1 proc. lecz również od i tak już optymistycznych prognoz zakładających wzrost w kwietniu o 2,2 proc.

Optymizm ten skutecznie popiół jednak drugi z odczytów. Z raportu Brytyjskiego Urzędu Statystycznego wynika bowiem, że produkcja dóbr w brytyjskich fabrykach spadła w kwietniu br. w stosunku do marca br. o 0,3 proc. Ekonomiści oczekiwali kolei wzrostu o 1,5 proc. co i tak było już pesymistycznym scenariuszem zauważalnie gorszym od marcowego wzrostu o 2,1 proc.

Mimo to, kurs funta i tak pozostał w trakcie piątkowego handlu jedną z najsilniejszych walut grupy G8 ustępując miejsca jedynie dolarowi amerykańskiemu.

Dane z godz. 17:15 | Źródło: finviz.com

Spoglądając na notowania GBP/USD zauważymy, że kurs funta wzrósł od połowy marca 2020 roku o ponad 28 centów z 1,14 USD aż powyżej 1,42 USD. Oznacza to, że w ciągu zaledwie 15. miesięcy szterling umocnił się względem dolara amerykańskiego o blisko 25 proc.

Tak znaczna aprecjacja sprawiała, że kurs funta znalazł się na najwyższym poziomie od kwietnia 2016 r. i jednym z najwyższych od czasu pamiętnego referendum z czerwca 2016 r., kiedy to Brytyjczycy opowiedzieli się za opuszczeniem Unii Europejskiej, co doprowadziło wówczas do panicznej wyprzedaży GBP

Warto przy tym zwrócić uwagę, że mimo, iż notowania pary GBP/USD już kilkanaście dni temu znalazł się w okolicy 1,42 USD, to poziom ten w dalszym ciągu nie został jednak pokonany i rynek utrzymuje się w stosunkowo wąskiej konsolidacji.

invest
GBPUSD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania xtb | jak kupić ethereum | sp500 index | kurs zł | s&p 500 wykres | akcje dom development | Korona islandzka | intercars kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs franka spadnie do najniższego poziomu od maja 2019 r. – uważa MUFG
Następny artykułAż 16 spółek odnotowało rekord notowań w piątek. Akcje CD Projekt zyskały na zamknięciu blisko 7%!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here