Naga MarketsTickmillWeekendowy przegląd rynków to cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym co tydzień podsumowujemy to wszystko, co wydarzyło się w ciągu ostatnich dni. Oprócz analizy najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych znajdziesz tu również techniczne spojrzenie na główne pary walutowe.


Miniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. W ciągu ostatnich dni nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dotyczących sytuacji gospodarczej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Biorąc pod uwagę zmienność na przestrzeni całego tygodnia zauważymy, że najsilniejszymi walutami grupy G8 były dolary australijski i nowozelandzki, których kursy wzrosły odpowiednio o 0,69 proc. i 0,91 proc. Po czerwonej stronie tego zestawienia wyróżnić należy z kolei jena japońskiego, którego kurs osunął się o 0,90 proc. Tygodnia do udanych zaliczyć nie może także dolar amerykański i funt szterling. Ich notowania zaliczyły w minionym tygodniu spadki odpowiednio o 0,59 proc. i 0,45 proc.

Tygodniowa zmienność walut grupy G8 | Źródło: mataf.net

Kurs euro najwyżej od 3. miesięcy

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że wskutek trwających od kilku dni wzrostów, rynek pokonał techniczny opór w wysokości 1,1930 USD i znalazł się powyżej 1,1950 USD, co jest najwyższym poziomem od początku września br. i jednym z najwyższych od początku maja 2018 r.

EURUSD Daily

Kurs funta odbija od istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że wskutek niedawnych wzrostów rynek dotarł do niezwykle istotnego oporu w wysokości 1,3380 USD, gdzie już wczoraj pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet ponownej deprecjacji kursu funta.

GBPUSD Daily

NZD/USD najwyżej od pół roku

Spoglądając na notowania pary walutowej NZD/USD zauważymy, że dolar nowozelandzki umacniał się w stosunku do dolara amerykańskiego przez cztery ostatnie sesje z rzędu. Aprecjacja ta była na tyle silna, że doprowadziła do pokonania aż dwóch technicznych poziomów oporu. Fakt ten sprawił, że kurs NZD/USD znalazł się na najwyższym poziomie od początku czerwca br.

NZDUSD Daily

Kurs dolara spadnie do 0,90 CHF?

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/CHF zauważymy, że kurs dolara osłabiał się w relacji do franka szwajcarskiego przez cztery ostatnie dni z rzędu. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby w najbliższym czasie osunąć się w okolice 0,90 CHF. To właśnie tam znajduje się bowiem najbliższe, techniczne wsparcie.

USDCHF Daily

Cena złota najniżej od początku lipca br.

Miniony tydzień przyniósł ze sobą również zauważalną deprecjację złota. Wskutek ostatnich spadków, cena żółtego kruszcu osunęła się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 1860 USD i dotarła aż poniżej 1800 USD.

GOLD Daily

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro pod czarnymi chmurami pandemii. Potanieje w grudniu zdaniem BofA
Następny artykułBarclays: Ropa ponownie za 53 USD za baryłkę w 2021 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here