Klawiatura z klawisze cryptocurrencySpoglądając na notowania najpopularniejszych kryptowalut dostrzec można, iż kursy większości z nich pokonały w ostatnim czasie dość istotne wsparcia, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji.  W chwili pisania tego artykułu Bitcoin (BTC) kosztuje 3415.54 dolarów, Ethereum (ETH) 106.59 USD a Ripple (XRP) 0.2960 USD.


Kurs Bitcoina (BTC)

Spoglądając na notowania najstarszej z kryptowalut zauważymy, że od pewnego czasu kurs Bitcoina (BTC) poruszał się w trendzie horyzontalnym pomiędzy 3480 USD a 3750 USD. Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, w dniu dzisiejszym pojawiłą się silna reakcja podażowa, w skutek której rynek wybił dołem z tej konsolidacji, co – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji. Jeżeli zatem obecna tendencja spadkowa będzie kontynuowana, kurs mógłby osunąć się w okolice 3135 USD bądź nawet 3000 USD. W chwili obecnej Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp kosztuje 3415.54 dolarów amerykańskich (USD).

Kurs Ethereum (ETH)

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs również wybił już dołem z niewielkiej konsolidacji pomiędzy 116.50 USD a 121 USD. Jeżeli zatem obecna tendencja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania 100 USD. W chwili obecnej coin ten notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 106.59 dolarów.

Kurs Ripple (XRP)

Podobną tendencję dostrzec można także na notowaniach Ripple (XRP), którego kurs osunął się poniżej 0.3180 USD. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 0.285 USD. W chwili obecnej, Ripple (XRP) notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 0.2960 USD.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro do dolara powyżej 1,14 – Analiza pary walutowej EUR/USD
Następny artykułKurs funta odstaje od matrycy walut z grupy G8
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here