Po silnych wzrostach w poprzednich dniach, w piątkowe popołudnie dolar (USD), euro i frank (CHF) tracą do polskiego złotego (PLN). W okolicach poziomu otwarcia pozostaje funt do złotówki (GBPPLN).

  • Dolar koryguje wzrosty do psychologicznego poziomu 3,90 zł
  • Frank wraca pod poziom 4 złotych
  • Euro notuje największe osunięcie ze wszystkich omawianych walut
  • Funt zmaga się z istotny oporem

Kurs dolara do złotego (USDPLN)

Notowania dolara do złotego w tym tygodniu sięgnęły niemal poziomu 3 złotych 95 groszy. Tak drogi dolar był ostatnio w kwietniu 2017 roku. Dziś jednak pojawił się ruch korekcyjny, którego minima wypadają w okolicach ostatniego szczytu oraz okrągłego poziomu 3,90 zł. Oprócz wsparcia na wymienionym poziomie, cena w przypadku kontynuacji korekty może także zatrzymać się na linii trendu biegnącej od dołka z 19 lipca.

Kurs dolara do złotego (USDPLN) - wykres dzienny - 16 sierpnia 2019
Kurs dolara do złotego (USDPLN) – wykres dzienny – 16 sierpnia 2019

Kurs euro do złotego (EURPLN)

Znacznie większe osunięcie widoczne było na euro do złotego. Już wczoraj na wykresie dziennym uformował się znacznych rozmiarów niedźwiedzi pin bar, po którym dziś nastąpiła wyprzedaż. Jak widać na wykresie dziennym EURPLN poniżej, cena wyznaczyła dołek przy 4,3235, jednak teraz wraca ponad wsparcie znajdujące się w pobliżu poziomu 4,3454 (wcześniejszy szczyt 2019 roku). Utrzymanie notowań ponad wsparcie dawałoby szansę na kontynuację trendu wzrostowego.

Kurs euro do złotego (EURPLN) - wykres dzienny - 16 sierpnia 2019
Kurs euro do złotego (EURPLN) – wykres dzienny – 16 sierpnia 2019

Kurs funta do złotego (GBPPLN)

Kurs funta do złotego znalazł się wczoraj na poziomach z czerwca br., jednakże do zamknięcia sesji część zysków została oddana, a w rezultacie utrzymano opór przy 4,7671. Warto zwrócić uwagę na to, że ruchu wzrostowego o taki zasięgu nie widzieliśmy od początku obecnego roku, kiedy to para GBPPLN poruszała się w trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie znajdziemy blisko 4,7158. Po ewentualnym pokonaniu oporu, kolejna kluczowa strefa obrony znajduje się przy 4,80 – 4,81 zł.

Kurs funta do złotego (GBPPLN) - wykres dzienny - 16 sierpnia 2019
Kurs funta do złotego (GBPPLN) – wykres dzienny – 16 sierpnia 2019

Kurs franka do złotego (CHFPLN)

Korekta na franku do złotego sprowadziła kurs z powrotem pod okrągły poziom 4 złotych. Maksima na CHFPLN w tym tygodniu wypadają na 4,0510 i to ruchu w tym kierunku można się spodziewać po zakończeniu spadków.

Kurs franka do złotego (CHF/LN) - wykres dzienny - 16 sierpnia 2019
Kurs franka do złotego (CHF/LN) – wykres dzienny – 16 sierpnia 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here