Naga MarketsKurs złotego zyskuje, optymizm na rynkach finansowychWczorajsza sesja na rynku polskiego złotego przyniosła zwyżki, którym sprzyjało kilka czynników. Po pierwsze, na globalnych rynkach finansowych utrzymywał się optymizm i obniżona awersja do ryzyka, która pozytywnie wpływała na wyceny bardziej ryzykownych aktywów – a do nich zaliczane są waluty EM. Po drugie, wyższe od oczekiwań wskaźniki inflacji w Polsce zmniejszyły prawdopodobieństwo dalszego obniżania stóp procentowych przez RPP. Po trzecie, niska aktywność inwestorów zagranicznych sprawiła, że łatwiej było o wyraziste ruchy przy nieco obniżonej płynności.

Kurs złotego umacnia się, kurs USD/PLN poniżej bariery 3,70

Notowania indeksu BOSSAPLN wczoraj zwyżkowały do okolic 89 pkt. Na uwagę zasługuje zejście notowań USD/PLN poniżej bariery 3,70 podczas wczorajszej sesji, co było odzwierciedleniem ogólnej słabości dolara na szerokim rynku. Zniżkowały również notowania EUR/PLN, które naruszyły poziom 4,48, ale ostatecznie dzisiaj rano utrzymują się wyraźnie powyżej niego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne

Rano na głównych parach walutowych ze złotym obserwujemy korektę wczorajszych ruchów. W tym tygodniu pojawi się jeszcze sporo danych makro z Polski, jednak dziś kalendarz dla naszego kraju jest pusty, co oznacza duże uzależnienie od sytuacji na świecie. W centrum uwagi inwestorów mogą być dane w Europie, w tym zaplanowana na 11:00 publikacja rewizji PKB za IV kwartał 2020 r. w strefie euro.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt notowania | notowania euro | orlen kurs | pgnig giełda | cena kryptowalut |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here