Naga Markets

Kurs złotego z szansą na dalsze umocnienie?

Na pierwszym planie wczoraj pozostawała siła amerykańskiego dolara, która spychała w dół wyceny pozostałych walut. W przypadku kursu USD/PLN, notowania dotarły do okolic 4,84 w trakcie czwartkowej sesji, jednak później część tej zwyżki oddały. Nie zmienia to faktu, że dzisiaj, mimo delikatnej korekty, kurs USD/PLN znajduje się niedaleko wczorajszego zamknięcia.

Euro pozostawało wczoraj pod presją podaży i odzwierciedlały to spadki wyceny EUR/PLN, kontynuowane także dzisiaj – obecnie kurs tej pary walutowej wynosi około 4,69. Dynamiczne przeceny dotyczyły natomiast kursu GBP/PLN, który zniżkował wczoraj po decyzji BoE dot. stóp procentowych w Wielkiej Brytanii.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

Co prawda decyzja ta była zgodna z oczekiwaniami, ale pojawiły się spekulacje, że w kolejnych miesiącach BoE już będzie mniej jastrzębi. W rezultacie, GBP/PLN porusza się obecnie w okolicach 5,38 po wczorajszej zniżce do okolic 5,36.

Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne

Z kolei dzisiaj na pierwszy plan wysuną się znów dane ze Stanów Zjednoczonych, a dokładniej informacje z tamtejszego rynku pracy. To one zadecydują o końcówce tygodnia na rynkach walutowych poprzez wpływ na oczekiwania związane z działaniami Fed. Natomiast kalendarz danych makro dla Polski jest dziś pusty.

Notowania EUR/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne
Notowania GBP/PLN – dane dzienne
Notowania GBP/PLN – dane dzienne

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułKurs złotego odporny na jastrzębi Fed
Następny artykułCzy przy wyborze startupu warto kierować się intuicją? Rozmowa z Dawidem Pałką
Dorota Sierakowska
Finansistka i przedsiębiorca, analityk rynków surowcowych w Domu Maklerskim BOŚ, wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu TREND. Autorka książki „Świat surowców” – pierwszego w Polsce kompleksowego podręcznika dotyczącego inwestowania na rynkach towarowych. Ekspert rynków finansowych w mediach, a także wykładowca i szkoleniowiec w zakresie inwestowania na rynkach surowcowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Pasjonatka podróży i miłośniczka sportów wodnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here