Naga MarketsSytuacja techniczna jak i makroekonomiczna wygląda niekorzystnie dla polskiego złotego na początku 2020 roku, twierdzi Łukasz Wardyn z CMC Markets w najnowszym odcinku Artystów Rynków, emitowanym 31 stycznia 2020 r. W programie prowadzonym przez Jacka Brzeskiego znanego z anteny Polsat News zwrócono uwagę na deprecjację polskiej złotówki. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z świata finansów.


Kurs złotego zmierza w kierunku dna z 2016 roku

Kurs złotego pozostaje osłabiony. Czy wynika to z efektu koronawirusa czy bardziej z nie najlepszych danych dotyczących Polskiej gospodarki? W drugiej połowie stycznia najważniejsze waluty systematycznie wzrastały w stosunku do polskiego złotego – frank kosztuje ponad 4 złote, euro 4,30 zł, funt 5,07 zł, a dolar prawie 3,90 zł.

Do tych kwestii można dodać sytuację techniczną na wykresach, która nieciekawie wygląda dla złotego. Indeks złotego w styczniu doszedł do tego samego poziomu, gdzie był ważny opór i kilka tygodni wcześniej był testowany. Odbiliśmy się od niego i schodzimy w dół. Obecnie wygląda to kiepsko patrząc tylko na wykres bez analizy sytuacji tła. Na pewno jest odejście od ryzyka na światowych rynkach, nie jest to na razie wielka panika, póki co to korekta, ale może się to rozwinąć – zauważył Łukasz Wardyn.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here