Naga MarketsKurs złotego ze spokojnym porankiem po wczorajszej przecenieWczorajsza sesja na wykresie polskiego złotego upłynęła pod znakiem przecen po wcześniejszym, wzrostowym początku bieżącego tygodnia. Indeks BOSSAPLN zniwelował wczoraj z nawiązką całą wtorkową zwyżkę i powrócił do poziomów 88,80-88,90 pkt., na których porusza się także dzisiaj rano.

Kurs złotego spokojny względem innych walut

Ogólnie, podczas wczorajszej sesji w centrum uwagi inwestorów na globalnych rynkach walutowych pozostawał amerykański dolar (i związane z jego wartością dane dotyczące inflacji w USA, jak również przemówienie szefa Fed, Jerome Powella). Odbicie w górę wartości amerykańskiej waluty przełożyło się negatywnie na wartość złotego – kurs USD/PLN odbił się w górę i powrócił ponad 3,70.

Te artykuły również Cię zainteresują
Także notowania EUR/PLN od wczoraj rosną, a dzisiaj rano przekraczają poziom 4,49. To najwyższy poziom kursu tej pary walutowej od tygodnia.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Dzisiejsza sesja zapowiada się spokojnie na globalnych rynkach walut, głównie za sprawą prawie pustego kalendarza danych makroekonomicznych. W Chinach rozpoczynają się obchody Nowego Roku Księżycowego, co wyłącza ten kraj na tydzień z aktywności na globalnych rynkach finansowych.  Jedynie w Stanach Zjednoczonych warto będzie zwrócić uwagę na dane z rynku pracy, zaś wcześniej w strefie euro na wystąpienie publiczne członka ECB oraz prognozy gospodarcze KE.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen kurs | pgnig akcje notowania | s&p500 notowania | dow jones kurs | lotos giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here