Naga Markets

Kurs złotego czeka korekta?

Ostatnie godziny handlu na globalnych rynkach przyniosły zauważalne schłodzenie nastrojów. EBC, zgodnie z oczekiwaniami, podniósł stopy o 75pb, równocześnie starając się zarysować jastrzębi ton. PKB za 3Q dla USA wypadło powyżej oczekiwań, co odebrane zostało jako sygnał dla dalszej ścieżki zaostrzania Fed (pomimo wskazania deflatora i PCE Core).

Zaciążył jednak, przede wszystkim, sezon wyników gdzie ponad 20% spadki akcji Meta Platforms (FB) wyraźnie psuły nastroje wokół sektora technologicznego w USA. Lokalnie wchodzimy w okres niższej płynności (długi weekend), co może ograniczać aktywność wokół PLN.

Notowania EUR/PLN
Notowania EUR/PLN

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się wydatkom amerykanów. Z rynkowego punktu widzenia PLN wyhamował wzrosty, a korekta na szerokim rynku najpewniej przyniesie lekkie cofnięcie również na złotym.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDlaczego Dogecoin przerywa rajd, mimo iż Elon Musk przejął Twittera?
Następny artykułTokenomia.pro nawiązała partnerstwo z Chainlink Labs! Jak międzynarodowe współprace wpływają na masową adopcję Web3?
Analityk Domu Maklerskiego BOŚ S.A. oraz trader na rynku akcyjnym. Autor codziennych komentarzy oraz spojrzeń rynkowych w serwisie analitycznym BossaFX. Powiązany z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku oraz Uniwersytetem Gdańskim od 2018 roku jako wykładowca akademicki w zakresie podstaw inwestowania oraz wprowadzenia do rynku akcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here