Naga MarketsZłotówka i dwa złote kursy walutPoczątek nowego tygodnia obrotu nie przynosi istotniejszych ruchów na rynku FX. Rynek pozostaje pod wpływem piątkowych, dobrych danych z amerykańskiego rynku pracy. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2730 PLN za euro, 3,8637 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9046 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0787 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,994% w przypadku obligacji 10-letnich.

Początek nowego tygodnia na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych ruchów na eurodolarze. Rynek pozostaje pod wpływem piątkowych, lepszych od oczekiwań (260k vs 180k) danych z amerykańskiego rynku pracy. Informacje te zostały odebrane jako sygnał, iż FED kontroluje sytuację w tamtejszej gospodarce, a trwająca wojna handlowa nie rzutuje, jeszcze, na rynek pracy w USA. Wojna handlowa jednak trwa, a 15/12 ma mieć miejsce wprowadzenie nowych ceł i taryf na produkty z Chin. Sam PLN nie notuje większych ruchów – EUR/PLN ustabilizował się przy 4,27 PLN. Ciekawie prezentuje się zestawienie z funtem, gdzie szterling testuje okolice 5,086 PLN, co jest reakcją na skokowe umocnienie funta na szerokim rynku.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych figur makro z rynku krajowego. Globalny kalendarz makro zawiera głównie dane dot. bilansów handlowych (m.in. Czechy Słowacja) z regionu CEE. Inwestorzy czekają już na najbliższy FED (11/12) oraz na wybory w UK (12/12).

Z rynkowego punktu widzenia wydaje się, iż potencjał dalszych spadków na EUR/PLN został ograniczony.

Konrad Ryczko, DM BOŚConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here