Kurs złotego wygrywa z euro i frankiem. Kurs dolara i funta stabilny w poniedziałekW poniedziałek, 10 sierpnia 2020 roku, kursy walut na rynku Forex rozpoczynają nowy tydzień zmagań. W trakcie minionego tygodnia złotówka nieznacznie zyskała w stosunku do swoich głównych konkurentów i w poniedziałek próbuje kontynuować aprecjację. Najsłabiej radzi sobie euro oraz frank, podczas gdy dolar oraz funt wykazują względną stabilność. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

Finax
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,4020 Euro
USDPLN 3,7420 dolar
GBPPLN 4,8860 funt
CHFPLN 4,0860 frank
  • Kurs dolara konsoliduje pod ważnym poziomem oporu
  • EURPLN ponownie na lokalnych minimach
  • Kurs funta boryka się z przebiciem spadkowej linii trendu
  • CHFPLN ulega silnemu impulsowi spadkowemu na początku tygodnia

Kurs dolara walczy z lokalnym poziomem oporu. USD/PLN poniżej 3,7550 zł

Kurs dolara odnotowuje w poniedziałek nieznaczny wzrost o 0,07 procent do godziny 12:30 tym samym przedłużając impuls z końcówki zeszłego tygodnia. Jednak, aby móc mówić o większym odreagowaniu kupujący muszą trwale przebić lokalny poziom oporu 3,7550, co otworzyłoby drogę do okrągłego poziomu 3,80 z celem na główny opór 3,88-3,8850. Dopóki tak się nie stanie presja spadkowa powinna się utrzymać w konsekwencji doprowadzając do testu wzrostowej linii trendu.

Kurs dolara walczy z lokalnym poziomem oporu. USDPLN poniżej 3,7550 zł
Kurs dolara walczy z lokalnym poziomem oporu. USDPLN poniżej 3,7550 zł

EUR/PLN kosztuje 4,40 zł. Kurs euro przetestuje dołek z czerwca?

Kurs euro w przeciwieństwie do dolara spada na początku tygodnia docierając do poziomu wsparcia 4,40. Tym samym notowania zniosły cały wzrost z czwartku, a pokonanie poziomu 4,40 otworzy drogę do lokalnego wsparcia 4,39 z celem na dołek z czerwca 4,3713. Jeśli i ten poziom zostanie przełamany kolejne ważne wsparcie znajduje się dopiero w okolicach strefy 4,2870-4,30. Z drugiej strony wzrost powyżej sierpniowego maksimum 4,4250 pomógłby wyhamować presję podaży.

EURPLN kosztuje 4,40 zł. Kurs euro przetestuje dołek z czerwca
EURPLN kosztuje 4,40 zł. Kurs euro przetestuje dołek z czerwca

Kurs funta odbija od linii trendu. GBP/PLN z presją na dalsze spadki

Kurs funta ponownie przetestował spadkową linię trendu i po raz trzeci z rzędu się od niej odbił. To sugeruje, iż kupujący nie mają póki co wystarczającej siły by doprowadzić do utworzenia silnego impulsu wzrostowego z celem na psychologiczny opór 5,00. Jeśli słabość funta będzie kontynuowana, przebicie lokalnego wsparcia 4,8620 umożliwiłoby test tegorocznego minimum 4,8057.

Kurs funta odbija od linii trendu. GBPPLN z presją na dalsze spadki
Kurs funta odbija od linii trendu. GBPPLN z presją na dalsze spadki

CHF/PLN ponownie pod presją sprzedających. Kurs franka spada do 4,08 zł

Kurs franka rozpoczął tydzień od silnej deprecjacji znosząc niemal całkowicie wzrost z końca zeszłego tygodnia. Jeśli siła złotego będzie kontynuowana notowania mogą w bardzo krótkim czasie przetestować wsparcie 4,05, a jego przebicie otworzyłoby drogę do psychologicznego poziomu 4,00. Z drugiej strony dopiero trwałe przebicie poziomu 4,10 i sierpniowego maksimum 4,1130 mogłoby zmniejszyć presję podaży otwierając drogę do okrągłego poziomu oporu 4,20.

CHFPLN ponownie pod presją sprzedających. Kurs franka spada do 4,08 zł
CHFPLN ponownie pod presją sprzedających. Kurs franka spada do 4,08 zł

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here