Naga Markets

Kurs złotego w ślad za eurodolarem  

USA weszły już w przedłużony weekend (dzisiaj Święto Dziękczynienia), ale wpływ na notowania EURUSD mogą jeszcze mieć publikowane dzisiaj zapiski z ostatniego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Posiedzenie ECB w grudniu wypada dzień po FED (15 grudnia) i rynek zakłada kolejną podwyżkę o 50 punktów bazowych.

Na szerszej perspektywie warto będzie zwracać uwagę na sytuację w Chinach – rosnąca liczba przypadków COVID może wymusić na tamtejszych władzach przywrócenie lockdownów w szerszej skali – co może nieco popsuć nastroje na rynkach, które teraz są dobre.

Wykres dzienny EURPLN
Wykres dzienny EURPLN
Wykres dzienny USDPLN
Wykres dzienny USDPLN

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDynamiczny wzrost przychodów Grupy Pracuj po przejęciu softgarden
Następny artykułWig20 zyskuje 0,8% po 30 minutach czwartkowej sesji! Analiza akcji: PZU, Grupa Pracuj, Enea, Comp
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here