Kurs złotego wraca do gry! Kurs dolara poniżej 3,75 zł, traci również funt i euroW środę, 12 sierpnia 2020 roku, kursy walut na rynku Forex są na półmetku tygodnia. W trakcie wczorajszej sesji złotówka wyraźniej osłabiała się do euro i dolara i w środę próbuje korygować część poniesionych strat. Dolar amerykański ponownie kosztuje mniej niż 3,75 zł, a funt wydaje się negować sygnał wzrostowy. Jedynie frank opiera się dziś sile polskiego złotego. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

  • Kurs dolara ponownie odbija od ważnego poziomu oporu
  • EURPLN pozostaje w wąskim zakresie konsolidacji
  • Kurs funta neguje potencjalny wzrostowy sygnał
  • CHFPLN opiera się złotemu zbliżając do 4,10 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,4060 Euro
USDPLN 3,7430 dolar
GBPPLN 4,8790 funt
CHFPLN 4,0970 frank

Kurs dolara spada poniżej 3,75 zł. USD/PLN zakończył korektę wzrostową?

Kurs dolara po czterech z rzędu sesjach wzrostowych najprawdopodobniej zakończy dziś pozytywną passę. Notowania spadają o -0,30 procent do godziny 12:30 odbijając się od lokalnego poziomu oporu 3,7550. Tym samym w dalszym ciągu kupującym nie udało się zbliżyć w okolice sierpniowego maksimum 3,78, którego przebicie jest niezbędne do dalszych wzrostów z celem na główną strefę oporu 3,88-3,8858. Z drugiej strony powrót siły złotego może ponownie zepchnąć kurs w rejon sierpniowego dołka 3,6890 z celem na wzrostową linię trendu w okolicach 3,66.

Kurs dolara spada poniżej 3,75 zł. USDPLN zakończył korektę wzrostową
Kurs dolara spada poniżej 3,75 zł. USDPLN zakończył korektę wzrostową

EUR/PLN nadal w wąskiej konsolidacji cenowej. Kurs euro kosztuje ponad 4,40 zł

Kurs euro podobnie jak dolar traci w środę do złotówki, choć spadek jest nieco mniejszy, bo o -0,10 procent. Notowania w dalszym ciągu oscylują w zakresie konsolidacji cenowej 4,39-4,4250 i dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron może zaowocować silniejszym impulsem. Spadek poniżej dolnego ograniczeni otworzy drogę w kierunku czerwcowego minimum 4,3713. Z  kolei wzrost powyżej 4,4250 wyhamowałby presję spadkową z maja i lipca z celem na okrągły poziom oporu 4,50.

EURPLN nadal w wąskiej konsolidacji cenowej. Kurs euro kosztuje ponad 4,40 zł
EURPLN nadal w wąskiej konsolidacji cenowej. Kurs euro kosztuje ponad 4,40 zł

Kurs funta neguje sygnał wzrostowy. GBP/PLN z celem na lipcowy dołek?

Kurs funta pomimo niewielkiej pozytywnej passy przez ostatnie pięć sesji dał nadzieje kupującym na możliwe odreagowanie wzrostowe. Jednak dzisiejsza sesja najprawdopodobniej nie zostawi złudzeń na stronie popytowej, gdyż kurs do południa spada o -0,40 procent znajdując się ponownie poniżej 4,88. Tym samym cena znalazła się poniżej spadkowej linii trendu negując scenariusz wzrostowy na ten moment. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 4,8620, a jego przebicie otworzy drogę do lipcowego minimum 4,8057.

Kurs funta neguje sygnał wzrostowy. GBPPLN z celem na lipcowy dołek
Kurs funta neguje sygnał wzrostowy. GBPPLN z celem na lipcowy dołek

CHF/PLN opiera się sile złotego. Kurs franka blisko poziomu 4,10 zł

Kurs franka jako jedyny w trakcie dzisiejszej sesji nie ulega osłabieniu względem złotówki. Jednak notowania charakteryzują się niską zmiennością i kolejną sesję z rzędu oscylują w zakresie świecy z 1 sierpnia 4,0740-4,1140. Podobnie jak w przypadku euro dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron może wykreować silniejszy ruch. Niewątpliwie rosnące napięcia amerykańsko-chińskie wspierają w ostatnim czasie scenariusz wzrostowy.

CHFPLN opiera się sile złotego. Kurs franka blisko poziomu 4,10 zł
CHFPLN opiera się sile złotego. Kurs franka blisko poziomu 4,10 zł

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here