Naga MarketsKurs euro i franka rosną we wtorek. PLN traci również do dolara i funta, 18 lutegoOd początku tygodnia możemy obserwować panikę na rynku akcji, która jest związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Niestety tracą tez waluty wschodzące, do których należy polski złoty. Dziś PLN zniżkuje do dolara, euro, franka i funta brytyjskiego. Ruch na USD i CHF wynosi nieco ponad 0,2%, z kolei funt zyskuje aż 0,5% do naszej waluty, a EURPLN konsoliduje na wysokości wczorajsze poziomu zamknięcia. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Krzysztof Kamiński. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD we wtorek 25 lutego.


Kurs euro, dolara i franka w górę do PLN

Temat koronowirusa wciąż pozostaje numerem jeden. Podczas gdy główne światowe indeksy giełdowe pogłębiają przecenę, polski złoty również nie radzi sobie najlepiej. We wtorek 25 lutego PLN traci do dolara, euro, franka i funta.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Krzysztof Kamiński przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Kurs dolara silny o poranku, koronawirus uderza w rynek

Kurs franka najwyżej od marca 2017!

W dzisiejszej analizie przyjrzyjmy się temu, jak wygląda sytuacja techniczna na parze walutowej CHFPLN. Patrząc na interwał czasowy – D1, frank szwajcarski nie zwalnia tempa. Wczoraj doszło do wyjścia powyżej szczytów z 2019 roku! Tym samym kurs znalazł się najwyżej od marca 2017. Pomimo, że wczorajsza świeca D1 zamknęła się wyraźnym górnym cieniem, tendencja wciąż pozostaje niekorzystna dla polskiego złotego. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, istnieje szansa na dalszy ruch w górę. Oczywiście ryzyko korekty spadkowej wciąż występuje, niemniej dopóki notowania znajdują się powyżej wybitej bariery przy 4,04 zł, wydaje się że bazowym scenariuszem są dalsze wzrosty.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here