Naga MarketsKurs złotego wciąż się umacnia. PLN wykorzystuje sytuację na światowych rynkach walutowychPolski złoty wczoraj zwyżkował, a dzisiaj rano także się umacnia. Notowania indeksu BOSSAPLN zwyżkują obecnie do okolic 85,30 pkt., a więc poruszają się już w rejonie ubiegłotygodniowych maksimów. Tym samym, notowania tego indeksu po raz kolejny pokazały, że okolice 84,40-84,60 pkt. są na wykresie tego agregatu najbliższym istotnym wsparciem technicznym.

Kurs złotego korzysta na nieco słabnącym dolarze

Analogiczne ruchy są widoczne na głównych parach walutowych z polskim złotym. Notowania USD/PLN, które pod koniec poprzedniego tygodnia testowały rejon 4,00 jako opór, zawróciły w dół i obecnie poruszają się w rejonie 3,95. Także na wykresie EUR/PLN widzimy ruch spadkowy, a notowania tej pary walutowej poruszają się w rejonie 4,5830-4,5850.Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

Wczorajsze projekcje inflacji, opublikowane przez NBP, nie miały większego wpływu na wartość polskiego złotego, ponieważ nie były w żaden sposób zaskakujące. Instytucja ta wskazała na to, że podwyższona inflacja będzie normą także w 2022 roku, a swój szczyt, w wysokości 7%, osiągnie w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne

Tymczasem umocnienie złotego na początku tygodnia to bardziej efekt sytuacji na rynkach walutowych na świecie.

Notowania EUR/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Dolar się nieco osłabia m.in. za sprawą nastawienia risk-on na globalnym rynku finansowym, a to zostawia więcej pola do zwyżek walutom uznawanym za bardziej ryzykowne, w tym polskiemu złotemu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jen kurs | dolar australijski pln | akcje benefit | budimex akcje | giełda forum | biomed lublin | kurs dolara do złotówki |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here