Naga MarketsKurs złotego w konsolidacji, lekkie umocnienie dolara na rynkuPiątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie umocnienie dolara, podbicie zmienności na azjatyckich indeksach oraz relatywnie stabilnego PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5400 PLN za euro, 3,7511 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2178 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1412 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności 1,168% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs złotego z ryzykiem podbicia podaży

Ostatnie godziny handlu na światowych rynkach przebiegały raczej dość nerwowo. Same indeksy giełdowe nie spadały zbyt znacząco jednak wydarzenia wokół handlu podbiły znacząco emocje. Najbardziej popularne aplikacje inwestycyjne w USA ograniczyły możliwości zawierania transakcji pochodnych oraz czasami nawet na akcjach. W konsekwencji do i tak skomplikowanej sytuacji wokół wydarzeń r/WSB dołączyli politycy. Wszystko to podbija nerwowość na rynkach akcyjnych co rzutuje na tzw. indeksy strachu i pośrednio na FX. W przypadku dalszej korekty możemy spodziewać się podbicia podaży wokół walut EM, w tym PLN.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania USDPLN
Notowania EURPLN

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. wstępnego szacunku PKB w 2020r. Dodatkowo MF poda informacje dot. podaży długu na luty. Globalnie warto bliżej przyjrzeć się wstępnym wskazaniom PKB z Niemiec czy Hiszpanii.

Z rynkowego punktu widzenia na PLN nie dzieje się zbyt wiele. Być może dopiero mocniejszy impuls z EUR/USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw gpw | mercator notowania | giełda nasdaq | forum gielda | kurs eur usd |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here