Kurs euro dolara funta i franka do złotego PLN
Plik banknotów 500 złotowych

Tydzień kończy się spadkami na rynku polskiego złotego. Niemniej w skali kilku ostatnich dni nie widać większego ruchu na naszej walucie, pary walutowe konsolidują w wąskim zakresie. Co dalej ze złotówką? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty kończy mieszanie tydzień, w piątek obserwujemy nieznaczne spadki
  • Krajowa waluta zyskuje do euro, dolara, funta i franka podczas ostatniej sesji w tym tygodniu
  • Dolar traci 0,3% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,1568 zł 17.04.2020, godzina 17:10
Kurs euro EURPLN 4,5216 zł 17.04.2020, godzina 17:10
Kurs funta GBPPLN 5,1926 zł 17.04.2020, godzina 17:10
Kurs franka CHFPLN 4,2996 zł 17.04.2020, godzina 17:10

Euro do złotego w dół, EURPLN pozostaje jednak wewnątrz trójkąta

– “Piątkowy handel nie przyniósł istotniejszych zmian na wycenie złotego na głównych zestawieniach. Kurs EUR/PLN pozostawał jednak nad wsparciem 4,50 PLN – waluty i giełdy Europy Środkowej zwyżkowały, gdyż nadzieja na stopniowy powrót do aktywności gospodarczej w USA i obiecujące wyniki badań potencjalnego leku na koronawirusa wspierały nastroje na światowych rynkach. Czeski Senat przyjął w czwartek ustawę, która nadaje bankowi centralnemu uprawnienia skupu szerszego wachlarza aktywów z rynku.” – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ

Triggo
Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

Kurs euro do złotego również znajduje się dziś nieznacznie pod kreską. Patrząc na interwał czasowy – H4, sytuacja nie uległa większej zmianie, notowania reagują po raz kolejny na wysokości wsparcia przy 4,51 zł. Jeżeli dojdzie do pokonania linii poprowadzonej po ostatnich lokalnych wierzchołkach, istnieje szansa na przyspieszenie wzrostów, co byłoby jednoznaczne z wybiciem z formacji trójkąta. Wtedy też droga do dalszej zwyżki zostanie otwarta.

Kurs funta cofa, GBPPLN poniżej 5,20 zł 

Dziś polski złoty radzi sobie również dobrze w ujęciu z funtem brytyjskim. Niemniej kurs funta utrzymuje się wciąż powyżej kluczowej strefy wsparcia, która została zaznaczona na poniższym wykresie kolorem zielonym. Jeżeli popyt będzie dominował w przyszłym tygodniu, istnieje szansa nawet na ruch w kierunku mierzenia 127,2% Fibonacciego.

Wykres funta do dolara GBPPLN
GBPPLN interwał H4

Zobacz także: Medcamp, Biomed Lublin oraz Inno-Gene na fali wzrostowej. BioMaxima oraz Blirt również rosną dzięki koronawirusowi

Kurs dolara USD traci 0,3% do złotego PLN

Patrząc technicznie na wykres USDPLN, para walutowa  cały tydzień utrzymuje się konsolidacji. Na interwale H4 nie widać zdecydowanego kierunku. Warto jednak wspomnieć, że w szerszej perspektywie trend wciąż pozostaje niekorzystny dla złotego. Ewentualne wybicie górą linii poprowadzonej po ostatnich wierzchołkach, może doprowadzić do przyspieszenia wzrostów.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał H4

Kurs franka CHFPLN cofa poniżej 4,30 zł

Patrząc na przedział czasowy D1, kurs franka do złotego o raz kolejny wraca poniżej poziomu 4 złotych i 30 groszy. Niemniej notowania wciąż utrzymują się powyżej górnego ograniczenia kanału wzrostowego z interwału W1 (czerwona nachylona linia na wykresie). Dopiero zejście poniżej dałoby szansę na wygenerowanie większej przeceny.

Jeżeli doszłoby do realizacji takiego scenariusza, to jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here