Kurs złotego w górę do euro EUR/PLN i dolara we wtorek. Frank CHF/PLN poniżej 3,90 zł, a funt spada o 11 groszyKurs złotówki kontynuuje umocnienie, a euro EUR/PLN, dolar USD/PLN, franka CHF/PLN i funt GBP/PLN wyraźnie tracą do polskiej waluty na początku tygodnia. Sprawdź ile zapłacisz za wymianę w kantorze oraz na jakim poziomie kształtują się poszczególne kursy walut. We wtorkowe przedpołudnie złotówka jest najsilniejsza od ponad miesiąca do swoich głównych konkurentów.

  • Kurs euro i kurs dolara silnie traciły do złotówki na początku nowego tygodnia
  • W efekcie, notowania EUR/PLN i USD/PLN osuwały się na ponad miesięczne minima
  • Frank szwajcarski idzie w ślady EUR i USD i wybija ważne wsparcie 3,90 zł, spadając na najniższe poziomy od początku listopada
  • Ze spadkowa luką we wtorek otwiera się kurs funta. Para walutowa GBP/PLN od początku powyborczej euforii traci już 11 grosz
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8222 zł 17.12.2019, godzina 8:45
Kurs euro EURPLN 4,2599 zł 17.12.2019, godzina 8:45
Kurs funta GBPPLN 5,0728 zł 17.12.2019, godzina 8:45
Kurs franka CHFPLN 3,8871 zł 17.12.2019, godzina 8:45

 Wtorkowe kursy walut o godzinie 08:45

Kurs euro spada poniżej 4,26 zł. EUR/PLN najniżej od 40 dni

W poniedziałek notowania EUR/PLN kontynuowały wyprzedaż rozpoczętą w miniony piątek, w efekcie czego kurs euro osuwał się poniżej poziomu 4,26 zł i testował poziomy obserwowane ostatni raz ponad 40 dni temu, na początku listopada. W tym momencie para walutowa zmierza w stronę poziomu 4,25 zł, gdzie znajduje się lokalne wsparcie i docelowo do strefy 4,24 zł, gdzie przebiegają minima z lipca bieżącego roku.

Kurs euro silnie traci do złotówki. EUR/PLN D1
Kurs euro silnie traci do złotówki. EUR/PLN D1

Kurs dolara testuje 3,82 zł. USD/PLN również na listopadowych minimach

W momencie gdy traci kurs euro, spada również kurs dolara. Notowania pary walutowej USD/PLN znalazły się w okolicach poziomu 3,82 zł, czyli najniższego od początku ubiegłego miesiąca i cały czas posiadają miejsce do spadków. Główne wsparcie jest bowiem zlokalizowane na wysokości 3,80,3,81 zł i dopiero tam można spodziewać się jakiekolwiek reakcji ze strony popytu.

Kurs dolara również osuwał się do polskiej waluty. USD/PLN D1
Kurs dolara również osuwał się do polskiej waluty. USD/PLN D1

Kurs franka silnie wybija 3,90 zł. CHF/PLN na miesięcznych minimach

Chociaż kurs franka w piątek bronił po raz kolejny poziomu 3,90 zł, to w piątek musiał uznać wyższość przedających i zamykał się na ponad miesięcznych minimach. We wtorek CHF/PLN utrzymuje się w okolicach poziomu 3,89 zł i podobnie jak EUR/PLN oraz USD/PLN ma miejsce do rozszerzenia deprecjacji. Główne wsparcie w tym przypadku znajduje się na wysokości 3,86 zł i pokrywa się z minimami z przełomu października i listopada.

Kurs franka spada poniżej ważnego wsparcia. CHF/PLN D1
Kurs franka spada poniżej ważnego wsparcia. CHF/PLN D1

Kurs funta kontynuuje wyprzedaż. GBP/PLN powraca w okolice 5,07 zł

Co prawda maksima majowe na wysokości 5,05 zł nadal stanowią ważne wsparcie dla pary walutowej GBP/PLN, to kurs funta osuwa się już o ponad 10 groszy z poziomu zeszłotygodniowych maksimów wywołanych wynikami wyborów parlamentarnych w UK. Wtorkowa sesja otwiera się z luką spadkową, przez co notowania szterlinga tracą około 0,5% do złotówki i test wspomnianej strefy oraz ewentualne dalsze zejście, wydają się jedynie formalnością.

Kurs funta nadal traci pomimo wstępnej euforii po wyborach. GBP/PLN D1
Kurs funta nadal traci pomimo wstępnej euforii po wyborach. GBP/PLN D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here