Naga MarketsTrzy stosy pięciozłotówek PLNPoranny, środowy handel na rynku walutowy nie przynosi istotniejszych zmian na wycenach głównych walut oraz PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3319 PLN za euro, 3,9198 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9504 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8418 PLN w relacji do funta szterlinga.


Wczorajszy obrót na rynku PLN był niezwykle ciekawy, gdyż ponownie byliśmy świadkami próby osłabienia krajowej waluty, niemniej koniec handlu znów przyniósł spadek do okolic 4,3270 EUR/PLN.  Inwestorzy czekają na jutrzejsze zakończenie posiedzenie i decyzję o obniżkach stóp procentowych. Ciekawie będzie również w zakresie innych instrumentów gdyż oczekiwane jest wznowienie QE.

Sytuacja jest dynamiczna gdyż na rynku pojawia się wiele doniesień odnośnie głosów w opozycji dla takiego ruchu. Na samym PLN nie dzieje się zbyt wiele – kwotowania są zależne od nastrojów globalnych. Wyrok TSUE wisi jednak na wyceną, gdyż mało kto spodziewa się orzeczenia pozytywnego dla krajowego sektora bankowego.

CHFPLN D1

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy decyzję RPP w zakresie stóp procentowych. Sama decyzja jest jednak drugorzędna (brak zmian), a bardziej interesującą częścią posiedzenia będzie komunikat i konferencja. Niemniej również tu nie ma co oczekiwać nadmiernych rewolucji w retoryce.

EURPLN D1

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN znalazł się w nowej strefie wahań 4,30-4,33 PLN. W dalszym ciągu ciekawie prezentuje się zestawienie z frankiem, gdzie odwrót od obligacji i innych safe haven wyraźnie ciąży na kwotowaniach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here