Naga MarketsKurs złotego (USD/PLN) w odwrocie - analiza techniczna pary walutowej Po wzrostach przychodzą spadki, to stara prawda, która ma zastosowanie także na rynku walut.  Po silnym umocnieniu USD wobec polskiej jednostki monetarnej ten tydzień to klasyczna korekta. Jak na razie udało się sięgnąć zniesienia 38.2% wynikającego z mierzenie kontratakującego. Wysokie wartości wskaźnika RSI, które towarzyszyły tworzeniu szczytu 3.84, sugerowały większe możliwości podaży.

Kurs złotego traci względem dolara

Różowa strefa to miejsce, gdzie tworzyły się ważne dołki, jak i szczyty. Teraz kiedy trzeci dzień z rzędu testowana jest ta wartość od góry, to podobieństw należy szukać w poprzednich obszarach zaznaczonych tym kolorem.  Wcześniej czy później cena USDPLN lądowała w okolicach 3.90-3.92.Teraz zapewne trudno sobie wyobrazić taki scenariusz, ale deprecjację PLN z dwóch dekad czerwca trudno nazwać korektą. Pod względem długości i agresywności pasuje do fazy impulsowej. Stad mamy prosty ciąg wynikowy, że po korekcie powinna pojawić się kolejna seria białych świec.

Notowania USDPLN
Notowania USDPLN

To w czym nie ma pewności, to czy cena 3.77 będzie dołkiem, czyli końcem korekty i początkiem impulsu. Równie ciekawie pod tym względem wygląda zielona strefa 3.72, gdzie znajduje się zniesienie 61.8%.

Szerszy obraz tej pary walutowej wskazuje na ruch boczny pomiędzy niebieską i żółta strefa. Cena 3.77 znajduje się pośrodku tego obszaru i być może z tego powodu okresowo jest pod nadzorem popytu a innym razem podaży.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eur/usd wykres | hrywna kurs | analizy giełdowe | notowania gpw | jen kurs | polscy brokerzy forex | giełda pgnig |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here