Naga MarketsKurs złotego (USD/PLN) ulega presji dolara Nie potrzeba dużej wiedzy, aby zauważyć, jakie znaczenie ma cena 3.75. Widać tutaj ogromną siłę do deprecjonowania PLN. W najlepszym przypadku białe świece kończą się zwykle w okolicach 3.87. W przypadku dużej determinacji posiadaczy długich pozycji impulsy zbliżały się do 3.97. Jest też przypadek sprzed roku, kiedy białe świece zatrzymały się dopiero na 4.30.

Kurs złotego nadal traci

Ponieważ dzisiejsze maksima pokrywają się z pierwszym z ww. oporów, to należy się dokładniej przyjrzeć temu miejscu. Wskaźnik relatywnej siły RSI podpowiada, że 3.87 może być punktem zwrotnym, co wynika z dotychczasowego wykupienia USD. Dotyczy to wielu par walutowych nie tylko polskiego złotego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeżeli jest to trwałe zjawisko, to można oczekiwać, że kolejne opory będą przełamywane. Dobrym rynkowym zwyczajem byłby jednak powrót do przełamanej strefy 3.75, aby dać szanse „sprzedawcom” na dołączenie się do wzrostów. Nastąpiłaby wtedy klasyczna zamian ról w obszarze niebieskiej linii.

Dodatkowym argumentem sugerującym wyhamowanie na bieżących maksimach jest poziom 38.2%. Jest to jeden z ważniejszych współczynników Fibonacciego. Kolejny wyższy opór 3.97 także pokrywa się z linią siatki Fibonacciego, ale współczynnikiem 50%. Być może to przypadek, ale w tej konkretnej sytuacji wzmacnia to znaczenie obu cen jako kluczowych elementów układanki popytowo-podażowej. Dowodem na słuszność tezy, że czerwona linia 3.87 może zatrzymać wzrosty, będzie zostawienie górnego cienia na dzisiejszej świecy D1. Niestety trudno określi na jak długi czas starczy energii podaży.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wti | cd projekt notowanie | gpw pgnig | eur/usd wykres | wartość złotego |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here