Naga MarketsKurs złotego (USD/PLN) spada pod poziom 3,71 złW piątek nastroje na rynkach pozostają słabe w ślad za negatywnym wydźwiękiem sesji na Wall Street. W zmianach nie widać jednak silnego przekonania co do kierunku, co widać w mieszanej postawie walut G10. Na rynku ropy realizacja zysków.

Kurs złotego stabilny, Wall Street ze spadkami

Rynek akcji w Azji w większości przypadków dołuje na koniec burzliwego tygodnia. Zamieszanie wywołane skokiem rentowności obligacji skarbowych USA przynosi spadek zaufania do kierunku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po tym, jak w czwartek Wall Street zakończyło sesję spadkami (S&P500 -0,44 proc.), dziś presja jest na redukowanie pozycji przed weekendem. Japoński Nikkei225 traci 0,7 proc., a Hang Seng spada o 0,2 proc. Ale Shanghai Composite broni się wzrostem o 0, proc., podczas gdy koreański KOSPI zyskuje 0,7 proc.

Mieszany wydźwięk przynosi porównanie futures w USA i Europie. Kontrakt na S&P500 spada o 0,1 proc., ale futures na niemiecki DAX rośnie o 0,2 proc.

Rentowność 10-latek USA jest wyżej o 1 pb na 1,306 proc.

Na rynku walutowym brak konkretnego motywu. Indeks dolarowy DXY jest bez zmian na 90,57. Silny jest AUD, za nim SEK. Najsłabiej radzą sobie CAD i CHF. Zmiany vs USD nie przekraczają jednak 0,2 proc. EUR/USD odbija do 1,21, GBP/USD rośnie do 1,3970.

Słabszy od prognoz odczyt sprzedaży detalicznej z Australii (0,6 proc. m/m, prog. 2,0 proc.) nie stał się powodem do przeceny AUD – AUD/USD rośnie do 0,7785.

Złoty pozostaje stabilny pod 4,49 za euro. USD/PLN spada pod 3,71.

WTI traci dziś 1,1 proc. do 59,85 USD/b, a ceny ropy spadają pod presją realizacji zysków z ostatnich wzrostów, gdyż odwierty naftowe w Teksasie zostały ponownie uruchomione po ataku mrozów. Brent dołuje 0,7 proc. do 63,4 USD/b.

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki potwierdziła, że pakiet infrastruktury nie zostanie opracowany, dopóki obecna ustawa dot. pomocy w walce z COVID-19 nie zostanie przyjęta i nie zostanie rozdystrybuowana. Zbiegałoby się to mniej więcej z kwietniowym okresem, przy założeniu, że do tego czasu zostaną wypłacone czeki. Szczegóły dotyczące pakietu nadal pozostają niejednoznaczne, a wielkość pakietu szacuje się na 2-3 bln USD.

Sekretarz skarbu Janet Yellen powtórzyła poparcie dla zdecydowanych wysiłków fiskalnych. Yellen zauważyła, że „bardzo ważne jest, aby mieć duży pakiet pomocowy” i odrzuciła obawy związane z presją cenową, twierdząc, że „Rezerwa Federalna ma narzędzia do radzenia sobie z inflacją”.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin kurs 2019 | s&p500 | jakie akcje kupić 2020 | kurs bitcoina | mercator medical kurs akcji |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here