Naga MarketsKurs złotego (USD/PLN) silny, stabilizacja względem euroW poniedziałek złoty pozostawał silny, zwłaszcza w relacji USDPLN na którą wpływ miało wybicie EURUSD powyżej 1,20. W efekcie wspomniany USDPLN na chwilę zszedł poniżej 3,78. W przypadku EURPLN możemy mówić o stabilizacji, a nawet nieznacznym osłabieniu złotego. Na wykresie EURPLN można pokusić się o interpretację wybicia górą z formacji flagi, chociaż wiele będzie zależeć od tego, czy rynek podejmie tą inicjatywę w kolejnych dniach.

Kurs złotego stabilny, ciekawy sygnał na BOSSA PLN

Szansą na to może być próba spekulacyjnego osłabienia złotego przed zaplanowanym na 29 kwietnia posiedzeniem TSUE, które może mieć duży wpływ na polską linię orzecznictwa ws. kredytów frankowych i posiedzenie naszego Sądu Najwyższego w dniu 11 maja. Skala tego ruchu będzie zależeć od globalnego sentymentu. Przy dobrych nastrojach na świecie trudno będzie o nazbyt słabego złotego, chociaż zwróćmy uwagę na fakt, że poziom realnych stóp procentowych wyraźnie zniechęca do inwestycji w naszą walutę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny USDPLN
Wykres dzienny EURPLN

Analiza techniczna każe zerknąć też na koszyk BOSSA PLN, a tutaj mamy ciekawy sygnał. Wzrosty z ostatnich 3 tygodni doprowadziły do podejścia w stronę linii trendu spadkowego rysowanej od szczytu z połowy grudnia b.r. To może dawać pretekst do wspomnianej wcześniej korekty przed wyrokiem TSUE.

Wykres tygodniowy BOSSA PLN

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złoty | notowania sp500 | komentarz po sesji | bitcoin przewidywania | kurs euro online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here