Naga MarketsKurs złotego (USD/PLN) pod presją, rynek czeka na Rezerwę Federalną Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie okolic 1,2130 USD na eurodolarze oraz podbicie zmienności wokół PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5272 PLN za euro, 3,7311 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1529 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2575 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,731% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs złotego traci do mocniejszego dolara

Ostatnie godziny handlu na globalnych rynkach nie przyniosły większych emocji. Inwestorzy czekają na wieczorne zakończenie posiedzenia Fed. Rynek śledzić będzie reakcję FOMC na ostatnie wskazania inflacyjne , co z kolei rzutowa będzie na oczekiwania wobec terminu tzw. taperingu. Właśnie potencjalnie jastrzębią niespodzianką tłumaczone jest ostatnie zachowanie dolara, aczkolwiek wydaje się iż szanse na taki scenariusz są niewielkie. Ciekawie prezentuje się obraz PLN, gdzie ostatnie 24h przyniosło wyraźne podbicie zmienności wokół EUR/PLN i USD/PLN. Teoretycznie na rynku nie wydarzyło się nic argumentujące taki ruch, co sugeruje iż jest to następstwo głównie potencjalnej, niższej płynności podczas sesji w Azji. PLN traci pod mocniejszego USD oraz zawieszenie oczekiwań wobec podwyżek stóp ze strony RPP.Notowania EURPLN
Notowania EURPLN
Notowania BOSSAPLN
Notowania BOSSAPLN

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Globalnie czekamy na Fed. Lokalnie warto bliżej przyjrzeć się również aukcji odkupu długu (quasi-QE) po tym jak ostatnio rynek został zaskoczony mniejszą skalą zakupów NBP.

Z rynkowego punktu widzenia koszyk BOSSA PLN jest najniżej od połowy maja br. W ujęciu EUR/PLN wydaje się, iż podbicie powinno zostać wyhamowane w zakresie 4,5-4,54 PLN.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs azoty | warren buffett | index dax | kurs eur usd | aktualny kurs korony czeskiej | akcje pgnig | sytuacja na giełdzie |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here