Naga MarketsKurs złotego (USD/PLN) osłabia się i traci względem dolaraWczorajsza sesja na rynku złotego zakończyła się wyraźnymi przecenami rodzimej waluty – podobnie jak zresztą wszystkich walut naszego regionu. Indeks BOSSAPLN osunął się poniżej 88 pkt., a dzisiaj rano kontynuuje zniżkę, sięgając już rejonu 87,70 pkt., przy którym, notabene, można mówić o pewnym technicznym wsparciu.

Kurs złotego odnotowuje słaby początek miesiąca

Na razie jednak nastroje wokół złotego są słabe, co widać także na konkretnych parach walutowych. Notowania USD/PLN wczoraj dotarły do linii 200-sesyjnej średniej ruchomej, usytuowanej w okolicach 3,76, a dzisiaj kontynuują zwyżkę, przekraczając techniczny opór w rejonie 3,77 i sięgając już ponad 3,78. To najwyższy poziom notowań USD/PLN od listopada 2020 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo że samo euro znajduje się pod presją, to notowania EUR/PLN także wyraźnie zwyżkują. Wzbiły się one ponad opór w okolicach 4,5250 i obecnie oscylują już w rejonie 4,54. To najwyższy poziom notowań EUR/PLN od końcówki stycznia br.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne

Na razie nastroje wokół walut EM są słabe, co jest odzwierciedleniem spadków wartości EUR/USD na szerokich rynkach walutowych. Dzisiaj globalny kalendarz makro jest mniej zapełniony niż wczoraj, co może oznaczać po prostu kontynuację dotychczasowych ruchów. W Polsce nie są na dzisiaj zaplanowane publikacje żadnych istotnych danych makro, ale pewnie i tak nie miałoby to większego znaczenia w obliczu obserwowanego obecnie dużego uzależnienia kondycji PLN od sytuacji na rynkach globalnych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty wiadomości | dow jones industrial | zloty kurs | kurs eur | nasdaq 100 notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here