Naga MarketsKurs złotego (USD/PLN) najsłabszy od niecałych 5 miesięcyNowy tydzień dla polskiego złotego rozpoczyna się spokojnie, aczkolwiek bez większych zmian nastrojów. Wartość rodzimej waluty, która w poprzednim tygodniu pozostawała pod wyraźną presją podaży, dzisiaj porusza się w okolicach piątkowych minimów.

Kurs złotego słabnie względem dolara

Ogólnie, indeks BOSSAPLN spadł w poprzednich dniach do okolic 85 pkt., a lokalne minimum wypracował na poziomie 84,91 pkt. To najniższy poziom notowań tego indeksu od pięciu miesięcy, a dokładniej – od końcówki października poprzedniego roku. Wtedy indeks złotego również osiągnął minimum na poziomie 84,91 pkt., by później zacząć dynamicznie odrabiać straty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dotarcie wartości złotego do silnego technicznego wsparcia budzi pewne nadzieje, jednak na razie perspektywy fundamentalne dla złotego nie są zbyt dobre. Największym problemem pozostaje wyjątkowo trudna sytuacja pandemiczna na tle innych państw Europy oraz związane z nią nowe restrykcje, rzucające się cieniem na perspektywy polskiej gospodarki.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne

W rezultacie, notowania USD/PLN pozostają wysoko – dzisiaj rano przekraczają one poziom 3,93 i znajdują się na najwyższym poziomie od niecałych 5 miesięcy. Z kolei kurs EUR/PLN w  poprzednim tygodniu naruszył nawet już delikatnie maksima z końcówki października ubiegłego roku i obecnie przekracza 4,63.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pln | bml notowania | kursy walut w czasie rzeczywistym | biomaxima | comparic.pl |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here