Naga MarketsKurs złotego (USD/PLN) nadal pod presją, dolar coraz silniejszySytuacja na rynku polskiego złotego nieustannie odzwierciedla to, co dzieje się na globalnych rynkach walutowych. Wczorajsza kontynuacja umocnienia amerykańskiego dolara widoczna była m.in. na wykresie USD/PLN, który chwilami sięgał nawet poziomów przekraczających 3,74, czyli najwyższych poziomów od prawie dwóch tygodni.

Kurs złotego coraz słabszy względem dolara i euro

Ostatecznie wczorajsza sesja zakończyła się niżej, ale dolar amerykański pozostaje silny w relacji do złotego również dzisiaj rano – kurs USD/PLN pnie się w górę, przekraczając 3,73.

Te artykuły również Cię zainteresują
Złoty pozostaje pod presją również w relacji do euro, aczkolwiek tutaj efekt jest znacznie mniejszy niż na wykresie USD/PLN. W przypadku notowań EUR/PLN mamy do czynienia z poruszaniem się notowań tuż poniżej technicznej i psychologicznej bariery w rejonie 4,50.

Ogólnie, indeks BOSSAPLN wczoraj kontynuował zniżkę, a dzisiaj rano ustabilizował się w rejonie 88,60 pkt.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne

Dzisiaj w Polsce w kalendarzu makro warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dane dotyczące produkcji przemysłowej za styczeń, które opublikowane zostaną o godzinie 10:00. W późniejszych godzinach istotne pozostaną dane z USA, które będą wpływać na wartość EUR/USD i pośrednio także na wycenę polskiej waluty.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funty | nasdaq spółki | mercator kurs | nasdaq akcje | funt szterling |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here