RPP podwyższy stopy procentoweNotowania par walutowych zawierającą polską złotówkę wzrastały w trakcie ostatniej sesji w tym tygodniu. Jedynie kurs funta oscyluje w granicach dzisiejszego otwarcia, co sugeruje, iż jest dziś jedną z najsłabszy walut. Z kolei dolar silnie rośnie i kosztuje już 3,79 zł. Dokąd mogą zmierzać notowania w przyszłym tygodniu? Sprawdź jak kształtowały się piątkowe kursy walut na rynku Forex, 14 czerwca 2019 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2570 Euro
USDPLN 3,7920 dolar
GBPPLN 4,7800 funt
CHFPLN 3,8000 frank

Kurs dolara silnie wzrasta powyżej poziomu 3,79 zł

W trakcie piątkowej sesji dolar zyskuje na wartości prawie 0,50% w stosunku do polskiego złotego. Tym samym to świetna informacja dla kupujących, którzy po ostatnich spadkach na parze USD/PLN obawiali się o zanegowanie dotychczasowego trendu wzrostowego. Jeśli dojdzie do przebicia psychologicznego oporu 3,80, a w konsekwencji 3,82, wówczas w krótkim czasie możemy zobaczyć podejście pod tegoroczny szczyt. Z drugiej strony pokonanie dołka 3,74 zanegowałoby dotychczasowy trend.

kurs dolara w piątek 14 6 19
Kurs dolara do złotego w piątek na interwale dziennym

EUR/PLN najniżej od roku. Kurs euro będzie dalej spadał?

Notowania pary walutowej EUR/PLN zdołały w tym tygodniu przebić tegoroczny dołek 4,2590 i cena znajduje się już niedaleko kolejnego dołka z sierpnia 2018 r. w okolicach 4,2460. Z kolei jeśli wybicie okaże się fałszywe, co sugeruje słaby impet ceny, wówczas należy spodziewać się powrotu do konsolidacji, a przebicie oporu 4,27 umożliwiłoby na wyhamowanie presji podaży, która trwa od połowy maja.

kurs euro w piątek 14 6 19
Kurs euro do złotego w piątek na interwale dziennym

Kurs funta na tygodniowych minimach. GBP/PLN szykuje dalsze spadki?

Kurs pary GBP/PLN oscylował w tym tygodniu w zakresie 300 pipsowej konsolidacji. Brak odreagowania wzrostowego sugeruje, iż w przyszłym tygodniu trend spadkowy powinien być kontynuowany. Przebicie wsparcia 4,75 umożliwi test poziomu 4,70. Z drugiej strony dopiero pokonanie oporu 4,80 i spadkowej linii trendu otwarłoby drogę na wyższe poziomy tj. 4,85 i 4,90.

kurs funta w piątek 14 6 19
Kurs funta do złotego w piątek na interwale dziennym

CHF/PLN odbija od ważnego wsparcia. Kurs franka będzie rósł?

Para CHF/PLN dotarła na początku tygodnia do poziomu 3,78, który tworzył konfluencję okrągłego poziomu z poziomem wymienności, skąd nastąpiła silna reakcja wzrostowa. Impet ceny sugeruje, iż w nadchodzącym tygodniu może dojść do dalszej aprecjacji franka, a rosnąca awersja do ryzyka na świecie wspiera ten scenariusz.

kurs franka w piątek 14 6 19
Kurs franka do złotego w piątek na interwale dziennym

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here