Naga MarketsKurs złotego traci. Euro (EUR/PLN) i dolar (USD/PLN) nadal odbijają do złotówkiZłoty w odwrocie. Polska waluta kontynuuje negatywny trend. W ciągu trzech dni straciła niemal 1,5% na wartości i patrząc na sytuację, nie można wykluczyć, że ruch ten będzie kontynuowany.

Inflacja jednak nie tak wysoka

Finalne dane o inflacji za maj pokazały jednak 4,7% zamiast wstępnych 4,8%. To nadal 1,2% powyżej celu inflacyjnego wraz z korytarzem bezpieczeństwa. Z drugiej strony oddala to perspektywę przekroczenia 5%. Rynki jeszcze mniej spodziewają się podwyżki stóp procentowych, więc odwrót od złotego trwa. Złotówka względem głównych walut jest najsłabsza od około miesiąca i nie zanosi się na razie na wyraźną zmianę tego stanu rzeczy.Inflacja problemem globalnym

Kolejne kraje raportują coraz wyższy wskaźnik inflacji. Wczoraj były to również Indie, które pokazały wzrost cen w ciągu roku o 6,3%. Wzrost inflacji dotyczy zarówno największych gospodarek światowych jak USA czy też mniejszych państw. Jest to wynik istotnego wzrostu cen surowców energetycznych wraz z bardzo niskimi kosztami kredytów mającymi pobudzać rozwój gospodarczy w trudnych czasach.

Bitcoin powyżej 40 000 dolarów

Jeszcze tydzień temu najpopularniejsza kryptowaluta świata odbijała się tuż powyżej poziomu 31 000 dolarów, dzisiaj znajduje się 30% wyżej. Winnym jest znowu podobno ElonMusk, który nie wykluczył, że w przyszłości firma powróci do przyjmowania płatności za samochody za pomocą bitcoina. Oczywiście pojawił się warunek, że 50% bitcoinów ma być wydobywanych za pomocą zielonych źródeł energii wraz z trendem zwiększającym tę wartość w przyszłości. Jak widać, inwestorzy uwierzyli w realność spełnienia tego oczekiwania.


waultomat_logo_post Korzystna wymiana walut 24/7. Około 115 tys. transakcji miesięcznie. Odbierz swój rabat 50%.


Dzisiaj w kalendarzu danych makroekonomicznych warto zwrócić uwagę na:

14:30 – USA – wyniki sprzedaży detalicznej,

15:15 – USA – produkcja przemysłowa.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: xtb notowania | akcje swig80 | pkp cargo notowania | asseco kurs | pknorlen notowania | eurocash kurs | wykresy kryptowalut |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here