Naga MarketsKurs złotego stabilny w środę, lekkie podbicie eurodolaraPoranny, środowy handel na rynku FX przynosi lekkie podbicie eurodolara przed FED oraz relatywnie stabilnego PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5435 PLN za euro, 3,7352 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2133 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1324 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,139% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs złotego podtrzymuje konsolidację

Ostatnie godziny obrotu na rynku FX nie przyniosły większych zmian. Zarówno eurodolar jak i PLN konsolidują. Rynek czeka na popołudniową decyzję FED oraz komentarz Powella. Inwestorzy oczekują przywiązania do podtrzymania luźnej polityki monetarnej, nawet w przypadku podbicia inflacji. Oczy świata zwrócone są jednak na Wall St. gdzie SPX oscyluje blisko niedawnych ATH. Dalsze losy tamtejszych indeksów będą najpewniej kluczowe w ocenie nastrojów na rynku globalnym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres USDPLN
Wykres GBPPLN
Wykres EURPLN

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Uwaga inwestorów zwrócona będzie na decyzję FED, kończącą 2 dniowe spotkanie.

Z rynkowego punktu widzenia PLN konsoliduje na większości zestawień. Najciekawiej prezentuje się GBP/PLN z ewentualną opcją próby wybicia oporu na 5,1393 PLN.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here