Naga MarketsPo wtorkowej przecenie na rynku akcji i dolara w reakcji na słabsze odczyty PMI/ISM, dziś sesja azjatycka przebiega spokojniej. Stabilizację zakłócają doniesienia o testach rakiet balistycznych przez Koreę Północną. Zaskakujący spadek zapasów ropy naftowej w USA wyciąga WTI z miesięcznego dołka.
  • Po tym, jak ISM dla przemysłu USA nieoczekiwanie spadł do poziomów najniższych od dekady, rynek ogarnęły obawy o postępującym globalnym spowolnieniu. Uderzyło to w sentyment na rynku akcji. S&P500 zakończył wczorajszą sesję spadkiem o 1,23 proc., a dziś przecena jest kontynuowana przez rynki azjatyckie, choć w mniejszej sakli. Japoński Nikkei225 traci 0,4 proc., choć na starcie spadki były nieco większe.
  • W nocy Bloomberg informował, że Kora Północna mogła wystrzelić rakietę balistyczną z łodzi podwodnej. Później Korea Południowa potwierdziła, że pocisk przeleciał ok 450 km od portu Wonsan. Reakcja rynków była ograniczona, gdyż jest to już 11 test balistyczny w tym roku, choć dokłada się do nerwowości zapoczątkowanej we wtorek.
  • Na rynku walutowym zmiany od początku dnia są niewielkie, gdyż reakcja po danych w pełni wystąpiła wczoraj. EUR/USD podtrzymał 1,0940 po wtorkowym wyskoku, USD/JPY pozostaje pod 107,80. AUD/USD odrabia straty do 0,6710 po wtorkowej przecenie w reakcji na gołębi przekaz RBA.
  • We wtorek późnym popołudniem GBP skoczył po informacji, że UE jest gotowa rozważyć usunięcie warunku bezterminowości z mechanizmu irlandzkiego backstopu, a w przyszłości decyzja o zakończeniu backstopu może leżeć w rękach Irlandii Północnej. Jeśli Wielka Brytania zgodziłaby się na backstop, UE jest gotowa iść na inne ustępstwa. Informację podał Bloomberg bez ujawniania źródła, czemu później zaprzeczył rzecznik Komisji Europejskiej. GBP/USD wzrósł o prawie figurę do 1,2340, by po dementi cofnąć się pod 1,23.
  • Przed dzisiejszą decyzją RPP złoty stabilizuje się blisko 4,3750 za euro.
  • Ropa WTI rośnie dziś o 1,2 proc. z pomocą raport API, który wskazał na spadek zapasów ropy w ubiegłym tygodniu o 5,9 mln baryłek. Dane były niespodzianką, gdyż przed dzisiejszym raportem DoE prognozy zakładają wzrost zapasów o 1,5 mln baryłek.
  • Złoto stabilizuje się blisko 1480 USD/oz, odbijając od dwumiesięcznego minimum 1459 z pomocą osłabienia dolara.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here